Searching for Management wracają z nowym numerem! Jakub Szwarc i Michał Ruksza przypominają o sobie swoim odbiorcom najnowszym singlem OSMOSIS — posłuchaj!
Poznański duet zadebiutował w 2022 roku singlem Oslo, który od razu skupił na sobie uwagę odbiorców sceny techno. Michał Ruksza i Jakub Szwarc podeszli bowiem dość niestandardowo do tworzenia tego gatunku muzyki. Brzmienie syntezatorów połączyli z groovem żywej perkusji, wprowadzając do polskiej elektroniki sporo innowacyjnej świeżości.
Sekwencja kolejnych, nierzadko zaskakujących singli, takich jak Gratitude, Spooky chord, Cloud czy Matrix doprowadziła Searching for Management do premiery debiutanckiego albumu o tym samym tytule, który ujrzał światło dzienne wiosną 2023 roku. Materiał został świetnie przyjęty i można go było usłyszeć w takich rozgłośniach, jak: Radio Nowy Świat, Radio Kampus, Radio 357, PiK czy Radio Afera.
Choć duet przez dłuższą chwilę milczał, Searching for Management wracają z nową premierą! Singiel OSMOSIS to kwintesencja brzmienia projektu Michała Rukszy i Jakuba Szwarca, jaką jest wymykanie się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Żywiołowe i dynamiczne granie akustycznej perkusji Szwarca przenika się z tradycyjnymi instrumentami i sprzętami kojarzonymi z muzyką elektroniczną, takimi jak sekwencery, samplery czy syntezatory z różnymi efektami Rukszy. Dodatkowo utwór uświetnia gościnny udział wokalny Jagody Różyckiej.
Zaprosiliśmy Jagodę na jam, nie wiedząc, co z tego powstanie. Zaczęliśmy improwizować i szybko załapaliśmy wspólny przelot, doszło do muzycznej osmozy. W zasadzie zrobiliśmy ten numer podczas dwóch prób w studiu 33 Records. Finalny sznyt nadał mu tekst Pauliny Frąckowiak i realizatorski fach Fryderyka Szulgita — opowiada zespół Searching for Management.
O ZESPOLE:
Searching for Management specjalizują się w energetycznym graniu i szybkim tempie, choć nie stronią też od ambientów czy zawiłości IDM. Sami mówią o sobie:
Szukamy przyszłości w echach przeszłości, posługując się teraźniejszością.
Brzmienie duetu to trochę duszny klub, a trochę koncert. Wszystko to dzięki łączeniu instrumentów i urządzeń typowych dla muzyki elektronicznej (sekwencery, samplery, syntezatory z różnymi efektami) z żywiołowością i dynamiką brzmienia akustycznej perkusji. Formuła grania live sprawia, że muzyka wychodząca spod szyldu zespołu wymyka się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Dodatkowo koncerty duetu uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo. Niebanalne poszukiwania Searching for Management owocują zaskakującą, energetyczną mieszanką, która płynnie wprowadza słuchacza w rodzaj pozytywnego transu, muzycznej przygody i wyjątkowych doznań.
Ciekawostką może być to, że wywodzę się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznałem zespół, który zupełnie zawrócił mi w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, bardzo popularnym składzie w latach 90., który stworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu „Trainspotting”. Brytyjczycy stali się dla mnie fascynacją, a jednocześnie inspiracją do postania zespołu Searching for Management – dodaje Jakub Szwarc.