Po Niech żyje papier! i Niech żyje komiks! magazyn Zwykłe Życie zaprasza na dwudniowe wydarzenie Niech żyją dziewczyny! Pierwszy lipcowy weekend zarezerwujcie sobie na dziewczyńskie sprawy. Dla ciała, dla umysłu, dla domu, dla zdrowia. Tym razem, 1 i 2 lipca spotkamy się w pięknej kamienicy na pl. Małachowskiego 2 (na przeciwko Zachęty).
Niech żyją dziewczyny! to targi.
Zaprosiliśmy kilkadziesiąt kreatywnych firm prowadzonych przez dziewczyny lub dla dziewczyn.
Niech żyją dziewczyny! to warsztaty.
Jak wyrolować swoje ciało, by już nigdy nie czuć napiętych mięśni? Jak ćwiczenia z głosem mogą posłużyć rozluźnieniu ciała? Jak wykonać odmładzający masaż twarzy? Będziecie mogli przekonać się na własnej skórze. Miłośnicy papieru mogą stworzyć z Hekla Studio ekspresowy zin „Dziewczęce rytuały”, a z Magdaleną Rukasz z Dobrze się Składa lampę z origami. Ewelina Klećkowska z Lucky Shirt poprowadzi nietypowe koło hafciarskie, a Wiktoria Nowak z Tartaruga Studio nauczy jak kupując sobie ciuchy, zwracać uwagę na jakość materiałów, z których są uszyte.
Niech żyją dziewczyny! to dyskusje.
Podczas paneli dyskusyjnych będziemy rozmawiać o kobiecych biznesach oraz modzie na feminizm, a Paulina Klepacz i Aleksandra Nowak z enter the ROOM x G’rls ROOM porozmawiają z seksuolożką i edukatorką seksualną Izabela Jąderek o kobiecej masturbacji. Olga Drenda, antropolożka kultury i autorka książki „Czyje jest nasze życie” opowie o tym jak działają świat, popkultura, media i relacje międzyludzkie.
Niech żyją dziewczyny! to kącik urody, z którego dochód przekażemy na Fundację Centrum Praw Kobiet.
O wasze paznokcie zadbają dziewczyny z Salonu Wisła, piękną fryzurę wyczaruje na głowie Katarzyna Blajchert, czyli Ciach Fryzjer, a Sofia Estrada Osmycka wytatuuje metodą handpoke dziewczyńskie tatuaże, które specjalnie zaprojektowała na tę okazję.
Dochód z „kącika urody” będzie przekazany na wsparcie Fundacji Centrum Praw Kobiet, która w tym roku nie otrzymała dofinansowania z Ministerstwa. Centrum Praw Kobiet działa od 1994 roku i rocznie udziela pomocy prawnej i psychologicznej średnio 5500 kobietom (http://pomocdlakobiet.cpk.org.pl (http://pomocdlakobiet.cpk.org.pl/)).
1 – 2 lipca, Kamienica Raczyńskich, pl. Małachowskiego 2 w Warszawie (na przeciwko Narodowej Galerii Sztuki – Zachęta). Start g. 11.
Wstęp na wydarzenie jest jak zwykle bezpłatny. Na wybrane wydarzenia towarzyszące wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Śledźcie informacje na bieżąco zapisując się na FB —> https://www.facebook.com/events/1508689729187235/?fref=ts (https://www.facebook.com/events/1508689729187235/?fref=ts)