Miłość od pierwszego wejrzenia? Nie ma mowy! Zobaczcie romantyczną komedię o przeciwieństwach, które się przyciągają. Film opowie o przeciwieństwach, które się przyciągają i o wrażliwości, która potrafi połączyć dwa bieguny.

Hanna (Rebecca Hall) po śmierci męża, znanego muzyka folkowego, próbuje napisać jego biografię. Kiedy dowiaduje się, że z podobnym zamiarem przybywa do miasta nowojorski pisarz (Jason Sudeikis), postanawia za wszelką cenę nie ułatwić mu zadania. Relacja tych dwojga jest burzliwa, pełna napięcia, słownych potyczek, docinków i ironii. Ona nazywa go bufonem, mieszczuchowatym żłobem, on ją – trochę nie bez racji – wariatką. Pomimo niechęci postanawiają połączyć wiedzę z doświadczeniem i wspólnie napisać biografię muzyka. Czy z czasem wrogość przerodzi się w uczucie?

Film, choć porusza trudny temat straty bliskiej osoby, to przede wszystkim wywołuje pozytywne emocje wzrusza, bawi, ujmuje. To przecież radość stanowi o naszym człowieczeństwie – przyznaje reżyser Sean Mewshaw. Nasze ukochane obrazy „To właśnie miłość” i wszystkie komedie romantyczne Woody’ego Allena to był cel do którego dążyliśmy. Staraliśmy się powołać do życia bardziej skomplikowane postaci niżby można się tego spodziewać po konwencjonalnej komedii romantycznej. Chcieliśmy zbadać, co się dzieje, kiedy „żyli długo i  szczęśliwie” kończy się przedwcześnie i musisz znaleźć w sobie odwagę, aby spróbować jeszcze raz napisać pierwszy rozdział.

Komedia romantyczna „Nie ma mowy!” zabawna jak „Listy do M”, iskrząca ironią jak „Masz Wiadomość” z piękną muzyką na miarę „Once” od 5 sierpnia w polskich kinach.

źródło: Best Film CO
Foto: filmweb