Dziś rozmawiamy z marką, która czaruje swoimi produktami. Mydełka w kształcie Hello Kitty, lodów na patyku czy serca, także te z naturalnych składników – wszystkie wykonywane ręcznie. Czy pasja może być sposobem na życie? O początkach marki, metodach na sukces i zadowoleniu klientów opowiada Nikka Handmade.

Ludzie lubią otaczać się ładnymi zapachami i kształtami, prawda?

Zdecydowanie tak. Dlatego też przykładamy wszelkich starań, aby nasze produkty wyróżniały się od tych produkowanych masowo i żeby każdy z naszych klientów docenił wkład jaki wnosimy do naszej pracy. Myśl, żeby zachować równowagę pomiędzy tym co jest naturalne, a zarazem zgodne z estetyką przyświeca nam od początku tworzenia marki.

Jest tak, że tworzenie mydła z hobby przerodziło się w sposób na życie?

Myślę, że nastąpiło to równolegle. Odkąd podejrzałam proces tworzenia mydeł i świec, wiedziałam, że właśnie w ten sposób chcę realizować swoją artystyczną pasję. To była „czysta” przyjemność od samego początku.

Skąd w ogóle pomysł na wykonywanie takich produktów? Nie chcieliście się zająć modą, designem?

Pomysł na wykonywanie mydeł zrodził się 3 lata temu podczas zagranicznych podróży. Wzięłam udział w warsztatach handmade, gdzie jak wyżej wspomniałam wykonywaliśmy mydła. Po powrocie do kraju zaczęłam eksperymentować i w ten sposób zrodził się pomysł na ekologiczne mydła z zatopionymi polnymi kwiatami czy też owocami. Przede wszystkim zależało mi na zatrzymaniu zapachu oraz wspomnieniu lata na polskiej prowincji. Odpowiadając na drugie pytanie czy nie chcielibyśmy zająć się modą czy designem? Cóż, wszystkie te dziedziny są w pewien sposób połączone, więc nigdy nic nie wiadomo.

Jak wygląda proces tworzenia mydełka, np. w kształcie serduszka? Podzielicie się swoimi sekretami?

Już samo słowo sekret zobowiązuje do zachowania tajemnicy. Możemy jedynie powiedzieć, że jest to bardzo przyjemny, choć czasochłonny proces.

Czy wykonujecie mydełka na zamówienie? Jeśli tak to jakie najbardziej nietypowe były zachcianki klientów?

Oczywiście, wykonujemy mydełka na zamówienie. W większości są to prezenty dla gości weselnych lub indywidualne zestawy upominkowe w zależności od okoliczności. Firmy zamawiają u nas produkty z własnym logiem. Jeżeli chodzi o nietypowe zamówienia to jeszcze się nie zdarzyły, jednak czekamy na nowe wyzwania i pomysły od naszych klientów.

W przeciwieństwie do ludzi pracujących na etatach w biurach, wy na co dzień otaczacie się pięknymi zapachami i kształtami. Czujecie, że Wasze życie nie jest monotonne, ograniczone biurkami w korporacjach?

Nie odpowiem na to pytanie jednoznacznie, gdyż nigdy nie pracowałam w korporacji. Myślę, że dla niektórych osób praca w korporacji nie jest monotonna. W obydwu przypadkach jest adrenalina, chęć podwyższania poprzeczki czy spłata kredytu. Na pewno plusem jest nienormowany czas oraz fakt, że nikt nie „stoi” nad Tobą. To zabrzmi jak frazes, ale najważniejsza jest przyjemność z wykonywania tego co się lubi.

O czym trzeba pamiętać, prowadząc taki biznes jak Wy?

Najważniejsze to trzymać się obranej drogi i nie poddawać się. Określić tzw. kamienie milowe projektu i dążyć do ich realizacji. Nieważne jaki biznes prowadzimy, należy znać swoje mocne i słabe strony. Przede wszystkim trzeba być cierpliwym. Często na sukces pracuje się latami. Warto też dopuścić pomysły innych osób, których świeże spojrzenie może ulepszyć tworzenie ciekawych rozwiązań.

Który etap produkcji lubicie najbardziej? Co przynosi Wam największą satysfakcję?

Każdy z etapów produkcji jest dla nas przyjemny, gdyż myślimy o zadowoleniu naszych klientów. Pierwszy etap to praca twórcza, burza mózgów, tworzenie nowych projektów, łączenie składników i jest to z pewnością najważniejszy proces. Największą satysfakcję sprawiają nam podziękowania od klientów i chęć kontynuowania współpracy z nami.

Planujecie rozszerzyć swoją działalność o kolejne produkty?

Obecnie skupiamy się na produktach, które znajdują się na naszej stronie internetowej. Chcemy żeby marka Nikka Handmade stała się rozpoznawalna na krajowym, a także zagranicznym rynku. W niedalekiej przyszłości będziemy wprowadzać kolejne produkty do domowego spa. Tak więc obserwujcie nas.

 

 

 

Produkty marki znajdziecie w serwisie Pakamera.pl