Najbardziej znane ulice handlowe świata

Najsłynniejsze ulice świata – każdy biznesmen marzy o tym, aby mieć swoją siedzibę właśnie tam. Jaka jest ich historia i co sprawiło, że stały się miejscami rozpoznawalnymi na całym świecie? Poznaj tajemnicę sukcesu dwóch najbardziej znanych ulic świata!

Marzenia o wielkim świecie
Przedsiębiorca świadczący usługi dla klientów chciałby, aby jego biznes znajdował się w prestiżowej lokalizacji. Lokale usługowe Warszawy umiejscowione w centrum cieszą się olbrzymią popularnością. Obecnie w stolicy budowane jest coraz więcej nowych osiedli, które na stałe wpisują się w miejską zabudowę, a tworzone w ich obrębie miejsca zyskują sporą popularność wśród lokalnej społeczności. Warto szukać inspiracji do rozwoju wśród najlepszych: wybierz się z nami w podróż po najbardziej znanych ulicach świata – każdy przedsiębiorca marzy, aby mieć swój lokal usługowy właśnie tam!

5th Avenue, Nowy Jork – najdroższa ulica na Ziemi
To główna ulica na Manhattanie – jeden z bardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku. Według magazynu Forbes, w 2008 roku została uznana za najdroższą ulicę świata. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu Central Parku, na początku XX wieku zyskała popularność, jako dobre miejsce do mieszkania dla bogatych nowojorczyków. W roku 1916 wybudowano na niej 907 Fifth Avenue – pierwszy apartamentowiec na świecie – co znacznie podniosło prestiż ulicy. Po pewnym czasie zaczęło się na niej otwierać coraz więcej ekskluzywnych butików znanych marek takich jak: Louis Vuitton, Tiffany, Gucci czy Prada – które istnieją do dziś [1].

Nánjīng Lù, Szanghaj – zakupowe serce świata
To największa ulica w Chinach – ciągnie się pomiędzy promenadą Bund a świątynią Jìng’ān na długości 5,5 km. Jej historia zaczyna się, kiedy wraz z zakończeniem I wojny opiumowej otwarto Szanghajski port na międzynarodowy handel. Stopniowo zaczęto tam prowadzić sprzedaż towarów zagranicznych. Obecnie rozrósł się on na ogromną skalę. Szacuje się, że na Ulicy Nankińskiej swoje lokale usługowe ma ponad 600 firm z różnych części świata. Słynie ona nie tylko z handlu międzynarodowego – można na niej kupić również tradycyjne chińskie wyroby z jadeitu, wełny czy jedwabiu. Świecąc kolorowymi neonami po zmroku, przyciąga ona turystów i miłośników zakupów z całego świata [2].

W Polsce
Najpopularniejsze ulice z knajpkami i innymi lokalami usługowymi Warszawy to zdecydowanie Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. Okresowo zamieniają się w ozdobione iluminacjami świetlnymi deptaki. Krakowskie Przedmieście prowadzi prosto na słynną warszawską starówkę, co przyciąga ruch turystyczny.

Również na Woli – która powoli staje się biznesowym centrum miasta, nie brakuje nowoczesnych inwestycji i przestrzeni aranżowanych tak, aby miały potencjał przyciągający przedsiębiorców. Kto wie? Może za kilkanaście lat ulice, przy których budują się komfortowe, nowe apartamenty wraz z lokalami usługowymi staną się równie sławne jak wspomniane wcześniej dwie, najbardziej znane ulice świata?

[1] columbia.edu
[2] travelchinaguide.com