Orange Warsaw Festival już za nami, w bardzo dobrym stylu otworzył festiwalowe muzyczne lato! Przed nami dwa miesiące przepełnione fantastyczną muzyką na żywo, świetnymi imprezami i niepowtarzalnym festiwalowym klimatem. Gdzie pojechać? Co zobaczyć? Kogo posłuchać? Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po najciekawszych imprezach muzycznych w Polsce!

Open’er Festival (29/06-02/07)

Końcówka czerwca i początek lipca zarezerwowane są dla jednego z największych festiwali muzycznych. Gdynia stanie się na cztery dni europejską stolicą muzyki! Organizatorzy imprezy nie zawiedli. W tym roku po raz pierwszy w historii Festiwalu na scenie zobaczymy Red Hot Chilli Peppers, co jest olbrzymią gratką dla wszystkich fanów zespołu Kiedisa. Po raz kolejny Polskę odwiedzą Foals i Florence + The Machine z materiałami z nowych płyt, a nieoficjalnym królem tegorocznego line-upu został Pharell Williams. Polska delegacja muzyczna też jest bardzo mocna, na scenie zobaczymy m.in. Kamp!, Rysy, Coldair, Terrific Sunday, Zamilską czy Zbigniewa Wodeckiego z Mitch&Mitch.

Audioriver (29-31/07)

Największy festiwal muzyki elektronicznej w Płocku odbędzie się w ostatni weekend lipca. Co roku w mieście zbierają się tysiące fanów elektronicznych brzmień, którzy w tym roku na pewno nie będą zawiedzeni. Na scenie wystąpią m.in. Crystal Castles (w nowym składzie!), Ella Eyre, DJ Shadow, liryczny Jamie Woon, czy super utalentowanym DJem – Four Fet, mającym na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Thom Yorke, Burial czy Jamie xx.

OFF Festival (05-07/08)

Impreza muzyczna organizowana przez Artura Rojka w tym roku obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji w miasteczku festiwalowym pojawią się największe gwiazdy muzycznej sceny niezależnej. Trzy dni w katowickiej Dolinie Trzech Stawów to nie tylko świetna muzyka, ale również niepowtarzalny, niewymuszony klimat tak bardzo charakterystyczny dla tego miejsca. W tym roku będziemy mieli okazję posłuchać fenomenalnego Devendry Banharta, czy Young Leana – szwedzkiego rapera, który szturmem podbija rynek muzyczny. Prawdziwym hitem będzie występ grupy Napalm Death – prawdziwych ojców grindcore’u, którzy na scenie działają prawie 40 lat!

Olsztyn Green Festival (13-14/08)

Wakacje na Mazurach – uwielbiamy! Redakcja Co Jest Grane 24 zadbała o to, żeby stolica Warmii zamieniła się w zieloną muzyczną stolicę! W trakcie festiwalu na scenie zobaczymy największe nazwiska polskiej sceny muzycznej: Rita Pax, Król, Leski, Brodka, Organek, Ania Dąbrowska, Kortez, Voo Voo i wielu innych! Widzimy się!

Festiwal Tauron Nowa Muzyka (18-21/08)

Muzeum Śląskie co roku zamienia się w twierdzę co do centymetra wypełnioną najciekawszymi brzmieniami z pogranicza różnych gatunków, czasem tych najmniej oczywistych. To tu po raz pierwszy mieliśmy okazję posłuchać Flying Lotus czy Bonobo. To tutaj polską publiczność po raz pierwszy zaczarowała Fever Ray. W tym roku na scenie staną m.in. Smolik / KEV FOX, AUX88, FOQL, Jimmy Edgar czy Benjamin Damage. Warto!

Kraków Live Festival (19-20/08)

Koniec festiwalowego lata dzieje się równolegle w Katowicach i Krakowie. Organizatorzy Taurona przygotowali dla nas występy świetnych twórców muzyki niezależnej, natomiast w stolicy małopolski również nie zabraknie estetycznych przeżyć. Przez dwa dni posłuchamy Massive Attack, SIA, The Chemical Brothers oraz The Neighbourhood. Krakowskie lotnisko na dwa dni zamieni się w święto muzyki!

 

 

zdjęcia: materiały prasowe, facebook