Moda w haśle mniej znacz więcej, nie przemija. Coraz więcej z nas stawia na jakość, a nie na ilość. Modny minimalizm opanowuje wszystkie sfery życia. Zarówno w filozofii życiowej, w wystroju wnętrz, jak i garderobie. Dziś skupimy się na tym ostatnim.

By wprowadzić do swojej szafy minimalizm wystarczy kilka prostych kroków. Najpierw zacznij od przejrzenia swojej garderoby. Odrzuć wszystkie rzeczy, których nigdy nie nosiłaś (skoro jeszcze tego nie robiłaś, to uwierz mi, już tego nie zrobisz), zachowaj tylko klasyki, te z łatwością ze sobą połączysz tworząc sety ubraniowe na różne okazje. Pamiętaj, że minimalizm przejawia się zarówno w kolorach jak i krojach. Stawiaj na jednokolorowe tkaniny, unikaj rzucających się w oczy deseni, idealne barwy to biel, granat, czerń, berdo, głęboka zieleń, ale również od kilku sezonów delikatne pastele. Jeśli chodzi o kroje to tu również króluje klasyka, ale można pozwolić sobie na małe szaleństwa w postaci dekonstrukcji. Ciekawe cięcia i architektoniczne ułożenia materiałów są jak najbardziej mile widziane.

Modny minimalizm sprawdzi się dosłownie w każdej sytuacji, począwszy od pracy, a kończąc na romantycznej randce. Trudno chyba znaleźć bardziej uniwersalny styl, który może służyć nam przez lata. Dlaczego lata? Ponieważ minimaliści stawiają na jakość, a nie ilość. Warto więc czasem zapłacić więcej by później przez lata cieszyć się wiecznie żyjącej rzeczy, która nie traci na swoim uroku.

Spory wybór minimalistycznej mody znajdziesz na Pakamera.pl, w specjalnej selekcji, która została stworzona przez stylistów platformy. Odkryj modny minimalizm na nowy sezon, wystarczy kliknąć tutaj!

źródło: pakamera.pl