Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk

3… 2… 1… START. Międzynarodowy Festiwal Transatlantyk rusza już dziś ! To już 9 edycja! Miasto Łódź zaprasza na filmową podróż.  Na pokładzie 200 filmów z całego świata, w tym 50 polskich premier.

Zapraszamy także na niezwykle lubiane przez widzów, autorskie sekcje Kino Łóżkowe VOX i Kino Kulinarne. A w programie wydarzeń towarzyszących wyjątkowe spotkania w formule master class z Arturo Ripsteinem, Marthą Coolidge i Wojciechem Marczewskim, a także: debaty, warsztaty i jedyny na świecie konkurs natychmiastowej improwizacji: Transatlantyk Instant Composition Contest™.

Transatlantyk, dowodzony przez oskarowego kompozytowa, na wyprawę zaprasza wszystkich. Bilet na jeden seans w Cinema City Manufaktura i Muzeum Kinematografii (Kino Kinematograf) kosztuje 7 zł. Bilety można zakupić za pośrednictwem strony Festiwalu: www.transatlantyk.org, lub w Centrum Akredytacyjnym Festiwalu w Cinema City Manufaktura.

Wciąż także można wziąć udział w wyjątkowych pokazach Kina Kulinarnego. W cenę wliczony jest seans oraz transport na wyjątkową kolację w Hali Maszyn EC1, przygotowywaną przez najlepszych polskich kucharzy, w tym: Anna Anklewicz (dla której inspiracją będzie film „Bóg w każdym ziarnku”), Patryka Dziamskiego i Roberta Skubisza (którzy przygotują ucztę inspirowaną obrazem „Nasze miejsce na ziemi”), Ernesta Jagodzińskiego („Soufra”), Tomka Jakubiaka („Ogień: kuchenne (r)ewolucje”) i Przemysława Wielocha („Wielkie otwarcie”). Bilety do kupienia na stronie: www.transatlantyk.org/pl/filmy/kino-kulinarne-1.

Organizatorzy zapraszają także na uroczyste lądowanie. Gala Zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Transatlantyk odbędzie się 19 lipca o godzinie 19:00 w EC1. Podczas uroczystości przyznane zostaną nagrody festiwalu Transatlantyk: Transatlantyk Distribution Award, nagroda Młodych Krytyków Kamera Akcja, Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych, Transatlantyk i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS przyznawaną najlepszemu polskiemu młodemu kompozytorowi – Transatlantyk Best Polish Young Composer 2019 oraz Transatlantyk Instant Composition Contest™. Na gali wystąpi Hania Rani – pianistka, wokalistka i kompozytorka, laureatka Transatlantyk Instant Composition Contest™.

CO: Festiwal Transatlantyk 2019

GDZIE: Łódź

KIEDY: 12-19 lipca 2019 r.