Miasto Żyje Modą – projekt Targów Mody Poznań już 17-23.02.2020

Tak jak my pokochajcie Poznań Fashion! W dniach 17-23.02.2020 startuje niesamowity „miejski” projekt Targów Mody Poznań i partnerów – Miasto Żyje Modą. Celem projektu jest uświadamianie ludzi, że to miasto pełne jest modnych miejsc, związanych dosłownie i w przenośni z branżą „fashion. Jeśli chcesz spotkać wyjątkowe osoby reprezentujące najważnejsze marki modowe, blogerów, stylistów, fotografów, czy projektantów koniecznie zarezerwujcie sobie 19 i 20.02.2020 na Międzynarodowe Targi  Poznańskie.

Miasto Żyje Modą to wydarzenie wyjątkowe, w którym udział biorą projektanci, butiki i miejsca bezpośrednio związane ze sztuką. Wszyscy jednogłośnie promują modę i to, co jest aktualnie trendy! Głównym wydarzeniem projektu jest Kongres Fachowców, obywający się pierwszego dnia Targów Mody Poznań w Sali Ziemi. 19 lutego 2020 o godz. 10:00 Paulina Smaszcz-Kurzajewska wprowadzi wszystkich w wyjątkowy nastrój prelekcji, a gośćmi specjalnymi wydarzenia będą m. in. Adam Leja – kolekcjoner sztuki, Anna Kuczyńska – projektantka mody, ekologiczna marka Bohema Clothing – produkująca buty m. in. ze skóry kaktusa i ananasa, Allegro, UTH, kancelaria Wierciński, Kwieciński, Baehr, Domodi.pl, Irina Nechaeva – przedstawicielka Kazahskiego Fashion Weeku oraz firma Cinematic VR.

Udział w Kongresie Fachowców jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się tutaj

W projekcie Miasto Żyje Modą dodatkowo biorą udział następujące podmioty:

Centrum Kultury Zamek – możliwość zobaczenia wystawy pt. „Nieznany impresjonizm – Manet, Pissarro i im współcześni”, na której podziwiając dzieła mistrzów poznamy charakterystyczne dla impresjonistów tematy jak: portrety, życie nowoczesnego miasta, ale przede wszystkim, to co istotne z punktu widzenia mody, jakie trendy panowały w strojach z innej epoki.

COCO BOUTIQUE – dedykowane warsztaty pt. „Capsule wardrobe w praktyce”, których celem będzie uświadomienie klientkom w jaki sposób budować kapsułową garderobę oraz jak odpowiednio dobierać do siebie rzeczy. Butik zaprasza przez cały okres trwania wydarzenia, w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę (22.02.) od 10:00 do 14:00.

CONFASHION – nocne zakupy i spotkanie po godzinach otwarcia w butiku przy jednej
z najpiękniejszych ulic Poznania – Paderewskiego. Zapisy telefoniczne i mailowe: info@confashion.com.pl, 601 968 690.

Anna Korytowska – wystawa kolekcji ubiorów autorskich, połączona ze spotkaniem z projektantką
w jej Atelier na Garbarach, 17.02. o godz. 18:00. Zapisów można dokonywać pod adresem anna@korytowska.pl.
Miszkomaszko – warsztaty drukowania koszulek techniką sitodruku. Każdy z uczestników
ma możliwość przygotowania nadruku na własnej koszulce lub zakupienia bawełnianej torby
na miejscu. Warsztaty odbędą się 22.02. w godzinach 12:00-14:00, wstęp wolny.

Muzeum Historii Ubioru – kuratorskie zwiedzanie wystawy „Czego oczy nie widzą. Historia bielizny
w XIX wieku”. Muzeum zaprasza w dniu 20.02. o godz. 18:00. Uczestnicy Targów Mody Poznań mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 25% na bilety. Bilety w cenie 12 zł normalny oraz 8 zł ulgowy.

Novamoda – tydzień szalonych cen i rabatów na ubrania od projektantów, a dla osób, które mają ochotę na zakupy ze stylistką, wystarczy umówić się telefonicznie z Martą Rash – 790 455 885.

Oyca – marka biżuteryjna przygotowała dla uczestników projektu dwa dedykowane spotkania, podczas których dowiedzą się oni więcej na temat projektowania biżuterii komercyjnej, sztuki złotniczej oraz biżuterii męskiej, skupiając się na twórczości Mieczysława Gryzy. Uczestnicy będą mogli zobaczyć również jego pracownię. Pierwsze 18.02. o godz. 17:00 oraz drugie – 20.02. o godz. 18:00. Zgłoszenia telefoniczne u Agnieszki Gryzy: 696 023 047.

PATRIZIA ARYTON – marka istniejąca na Polskim rynku od 30 lat. Obecnie ubiera kobiety na całym świecie, a na potrzeby projektu, przygotowała dla klientek specjalną ofertę promocyjną. Marka przygotowała w czasie trwania projektu 20 % zniżki dla wszystkich osób, które pokażą przy kasie bilet Targów Mody Poznań lub zarejestrują się na Kongres Fachowców.

Stary Browar – to miejsce, które łączy w sobie sztukę, handel i kulturę. W Galerii na Dziedzińcu Sztuki odbywają się liczne, międzynarodowe wystawy. Uczestnicy projektu będą mieli okazję zobaczyć obecną – „Daniel Lismore – Jestem Dziełem Sztuki”.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.miastozyjemoda.pl