Kto się kryje pod pseudonimem Magpie magpie? Dzisiaj opowiada o sobie na Example Kasia, autorka szydełkowych dywanów, biżuterii, oraz uroczej kolekcji ozdób dla najmłodszych. Jej projekty można kupić tu: magpie

1. Co tworzysz?

Biżuterię, ozdoby głowy, papucie, dywaniki i co tylko jeszcze w danym momencie przyjdzie mi do głowy.


2. Jak to się zaczęło? Od kiedy projektujesz?

Zaczęłam jeszcze będąc w ciąży. Zmuszona byłam prawie całą przeleżeć, co początkowo było fajne, z każdym jednak dniem coraz nudniejsze. Wtedy narodził się pomysł tworzenia biżuterii z wełny. Jeszcze będąc małą dziewczynką mama nauczyła mnie robić na szydełku, prababcia przez lata szydełkowała poszewki na poduszki i koce. To chyba taka rodzinna tradycja 😉 Na dobre zajęłam się projektowaniem i wykonaniem w listopadzie 2011 roku.
3. Dla kogo tworzysz?Dla odważnych kobiet, nie bojących się intensywnych barw, dla dzieci, aby uniknąć wszelkich sklepowych różowo-niebieskich stereotypów. Tworzę też dla siebie i dla córki, jesteśmy testerkami wszystkich rzeczy wychodzących spod moich rąk ;)


4. Skąd czerpiesz inspiracje?

Kolorystyka „trafia” do mnie w momencie wejścia do pobliskiej pasmanterii, to tam odpływam do innego świata. Pomysły pojawiają się nagle i szybko staram się je realizować.


5. Czy trendy w modzie są twoim wyznacznikiem?Na pewno nie są najważniejsze, choć coś w tym jest, że gdy dany kolor staje się modny, nagle zaczyna nam siębardziej podobać niż dotychczas.
6. Nad czym teraz pracujesz?

Jak zawsze nad setką rzeczy naraz 😉 Na zmianę szydełkuję długi wisior, czapkę z wisienką i kolejne kolory wiszących kolczyków.


7. Czy przynosi Ci radość to, co robisz?


Oczywiście 😉 choć czasem kładę się z bólem palców, następnego dnia chętnie biorę do ręki wełnę i szydełko.


8. Co wyróżnia Twoje prace?Materiał, z którego są wykonane – głównie wełna, bawełna, sznur, tasiemki, rzemyk. Również to, że są od początku do końca robione własnoręcznie.