Z dumą patronujemy modowej imprezie FASHIONABLE EAST!

Już w sierpniu w stolicy Podlasia – Białymstoku odbędzie się jedyna w swoim rodzaju impreza, łącząca świat mody, kultury i sztuki.
Weekend mody Fashionable East potrwa od 23 do 26 sierpnia. Jest wydarzeniem opartym na współpracy z uczelniami artystycznymi, instytucjami kulturalnymi, biznesem oraz niezależnymi środowiskami artystycznymi z kilku krajów. Na scenach Fashionable East, obok modelek, wystąpią tancerze, muzycy, artyści reprezentujący różne dziedziny kreacji.
Pokazy gwiazd i młodych twórców mody, showroom dla projektantów, butików i firm, prezentacje uczelni artystycznych, fotografia modowa, warsztaty twórcze, wystawy towarzyszące, pokazy filmowe, muzyka elektroniczna, taniec, konkursy dla publiczności – to wszystko będzie się działo na zagubionych wśród zieleni terenach dawnych magazynów wojskowych, od lat opanowanych przez białostocką kulturę niezależną oraz w samym centrum miasta – wspaniale odnowionym Rynku Kościuszki.
Swój udział w imprezie potwierdzili m.in.: Grażyna Hase i Olga Nieścier, które pierwszego dnia (23.08) poprowadzą warsztaty projektowania mody, a także znani designerzy, jak Michał Starost (pokaz 24.08), Dagmara Czarnecka, Jolanta Słoma i Mirosław Trymbulak, Sylvie Laroche i Elżbieta Klemensowicz (pokazy 25.08). Gwiazdą białostockiego weekendu mody będzie Maciej Zień. Pokaz jego kolekcji będzie można zobaczyć ostatniego dnia Fashionable East, w niedzielę 26 sierpnia.