Targi Rzeczy Ładnych po raz pierwszy w Łodzi! Próbka najlepszego polskiego designu, najciekawsi projektanci, twórcy mebli, lamp, ceramiki, najlepsi polscy plakaciści i graficy,wybór książek i magazynów ­ to wszystko na specjalne zaproszenie ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

11 października w klimatycznych pofabrycznych przestrzeniach OFF PIOTRKOWSKA odbędzie się pierwsza łódzka edycja Targów  ­ popularnej imprezy, której celem jest promocja i popularyzacja dobrego designu dostępnego dla szerokiej publiczności. „Chcemy odczarować elitarność pojęcia design, pokazać jak istotną role odgrywa on w codziennym życiu. Cenimy  estetykę i funkcjonalność przedmiotów, dostrzegamy deficyt tych pojęć w rzeczywistości i chcemy to zmienić” ­ mówią organizatorzy.

 

Targi Rzeczy Ładnych to wydarzenie nie tylko dla branży i specjalistów, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy lubią dobrze zaprojektowane przedmioty, a niewiedzą jak do nich dotrzeć. Podczas Targów prezentuje się kilkadziesiąt najciekawszych polskich firm i projektantów. Wszystkie pokazywane przedmioty można będzie kupić na miejscu. Nie zabraknie mebli ­ stołów, łóżek i foteli od firm takich jak Poppyworks, Śni mi się, Robimy stoły czy Metal Story. Dużym zainteresowaniem cieszą się zawsze meble retro,reprezentowane w Łodzi m.in. przez firmy Sztuka Mebla i 366 Concept Design & Lifestyle oraz lampy, które pokażą Norla Design, Zapalgo, byLight i inni.

 

Hitem poprzednich edycji Targów były też nagradzane pościele serii Hayka we wzór słomy od Dizeno oraz znakomite ozdobne kafle w nowoczesne wzory od manufaktury Purpura oraz światowej klasy porcelana ze słynnego Ćmielów Design Studio ­ je także będzie można zobaczyć i kupić w sobotę w OFF PIOTRKOWSKA.

 

Atrakcją łódzkiej edycji Targów Rzeczy Ładnych będzie duży wybór plakatów i grafik młodych polskich projektantów i grafików. Swoje prace zaprezentują m.in. Dawid Ryski, Patryk Mogilnicki,Gravika, Sabina Samulska, Krzysztof Iwański i inni.

 

Na miejscu będzie też można znaleźć najnowsze książki i magazyny o sztuce, designie, architekturze i stylu życia oraz książki dla dzieci znakomitego Wydawnictwa Dwie Siostry i młodego Wydawnictwa Papierówka. Więcej produktów dla najmłodszych będzie czekało w strefie dla dzieci, dlatego organizatorzy zapraszają na Targi całe rodziny.

 

AGA BRWI   https://www.pakamera.pl/agabrwi-0_s12152512.htm

BY LIGHT     https://www.pakamera.pl/bylight-0_s12167246.htm

BIURO KREACJA    https://www.pakamera.pl/biuro-kreacja-0_s12171687.htm

ENDESIGN   https://www.pakamera.pl/endesign-0_s12073779.htm

GRAVIKA     https://www.pakamera.pl/gravika-0_s12028546.htm

HUMPTYDUMPTY    https://www.pakamera.pl/humptydumptyroomdecoration-0_s12171317.htm

NORLA          https://www.pakamera.pl/norla-design-0_s12146702.htm

PAKO STUDIO         https://www.pakamera.pl/pako-studio-0_s12195982.htm

PAPIEROWKA         https://www.pakamera.pl/papierowka-0_s12204044.htm

SYFON STUDIO       https://www.pakamera.pl/syfon-studio-0_s12197020.htm

REFABRIC                https://www.pakamera.pl/refabric-0_s12200492.htm

THAT WAY               https://www.pakamera.pl/that-way-0_s12207044.htm