Holenderska miejscowość Lisse słynie z przepięknych kwiatowych ogrodów –  Keukenhof. Soczyste, nasycone barwy ułożone w zapierających dech w piersi mozaikach to widok ponadprzeciętny i warty uwagi. 

Keukenhof jest jednym z największych ogrodów kwiatowych na świecie. Corocznie, na wiosnę odwiedzają ją tysiące turystów. Powierzchnia ogrodu zamyka się w 32 hektarach i około siedmiu milionach rozkwitajacych na wiosnę kwiatowych cebulek. Znajdziemy tam tulipany z których słynie Holandia – bagatela 800 różnych odmian. Poza tym ogród wypełniony jest hiacyntami, krokusami i narcyzami. Zdumiewający i zadziwiający jest fakt, że wszystkie kwiaty sadzone są ręcznie. Nazwa Keukenhof znaczy z niderlandzkiego ogród kuchenny. Nazwa ta wzięła się z faktu, że ogród mieści się na dawnej posiadłości, która stanowiła własność  holenderskiej księżnej Jakoby. Spędzała tam mnóstwo wolnego czasu, polując i zbierając polne zioła, stąd nazwa ogrodu.

Ten wspaniały ogrów stanowi nie lada gratkę dla miłośników fotografii. Mogą oni fotografować różnorodność kwiatów w okresie, kiedy wyglądają najokazalej. W parku poza kwiatami znajduje się cały szereg innych rozrywek dla całej rodziny. Mamy wyjątkową możliwość podziwiania kwiatów z lotu ptaka, dzięki organizowanym wycieczkom helikopterem. Jeśli pragniemy zaczerpnąć świeżego powietrza i nasycić oczy pięknymi widokami mamy taką okazję podczas wycieczek rowerowych i pieszych na terenie ogrodu.

 

Źródło: pinterest