Podróż do krainy umarłych to pierwszy tom trylogii „Zanim nadejdzie jutro”. Tym razem autorka, mająca już grono wiernych fanów, zabierze swoich czytelników na przedwojenne Kresy Wschodnie, których sielskie zakątki okażą się dla bohaterów początkiem drogi w nieznane. Joanna Jax, jak na wytrawnego gawędziarza przystało, snuje opowieści o ludzkich namiętnościach, zdradach, marzeniach i wyzwaniach, które muszą podejmować ludzie w obliczu zawirowań historycznych.

 

Tworząc wiarygodnych, pełnokrwistych bohaterów autorka pozwala czytelnikom na swoistą podróż w czasie. Kuba – lekkoduch, miłośnik gry na saksofonie, który potrafi zaskoczyć prawością charakteru, Nina, eteryczna młoda aktorka, której najpiękniejszą rolą jest walka o miłość i własne zasady, opiekujący się ociemniałym dziadkiem nastoletni Błażej, którego życie wystawia na próbę męstwa, piękna, acz egocentryczna studentka literatury i jej wyniosła siostra bliźniaczka oraz zadziorna dziewczynka, która ciągle wpada w tarapaty – to tylko niektórzy z bohaterów, których biografie los splata w nieoczekiwanym momencie, pokazując, że w życiu nic dzieje się bez powodu.

Podobnie nieprzypadkowo wybrana została data premiery powieści. Jak twierdzi Joanna Jax:
Dobrze się stało, że powieść „Podróż do krainy umarłych” ukazała się właśnie w okolicach 17 września. Dzisiaj wiemy bardzo wiele o tych czasach, ale musimy pamiętać, że po agresji sowieckiej na Polskę naszym rodakom towarzyszyła przede wszystkim niepewność i dezorientacja, a losy wielu Polaków zamieszkujących Kresy do dzisiaj pozostają nieznane.

Jeśli jesteście ciekawi, co spotka wspomnianych bohaterów, koniecznie zamówcie swój egzemplarz na stronie empik.com bądź udajcie się po książkę do salonu… w niektórych prócz powieści Podróż do krainy umarłych będzie można znaleźć coś jeszcze. Zachęcamy do obserwowania oficjalnego fanpage’a na Facebooku: https://www.facebook.com/ZanimNadejdzieJutro/ Niebawem więcej szczegółów na temat specjalnej akcji promocyjnej!