Ich projekty są oryginalne, ponadczasowe, czasem ekstrawaganckie. Różnorodne. Łączy je świetny design i najwyższa jakość wykonania. Polscy projektanci nie zostają w tyle za swoimi zagranicznymi konkurentami, a ich nazwiska pojawiają się w największych modowych magazynach. Poznajcie 5 polskich marek, które warto znać.

POLA ZAG
Pola Zag to biżuteria, która się wyróżnia. Minimalistyczna i robiąca wielke wrażenie jednocześnie. Marka powstała w 2010 r. Biżuteria, którą tworzy Pola Zag nie bez powodu przybiera nowoczesne, unikalne formy. Ich projektantka jest absolwentką architektury wnętrz i na swoje dzieła przelewa miłość do modernistycznych form, poszukując przy tym coraz to ciekawszych zastosowań nowych materiałów. Kolczyki tej marki zostały wyróżnione przez Vogue Paris, które pokazało je w specjalnej selekcji. Pola Zag to Polski design w najlepszym wykonaniu – możemy być naprawdę dumni!

KULIK
Kulik tworzy proste, ale wyrafinowane torebki i drewniaki najwyższej jakości. Znajdziecie tu zarówno duże modele toreb, które pomieszczą laptopa i wszystkie rzeczy potrzebne w pracy, jak i małe, eleganckie torebki. Marka Kulik wspiera indywidualny styl i daje możliwość wyrażania siebie. Głównym jej celem jest osiągnięcie harmonii pomiędzy funkcjonalnością, indywidualnością i jakością. My dajemy im ogromny plus za to, że wszystkie produkty KULIK szyte są ręcznie przez polskich rzemieślników.

KOPI
Za marką KOPI stoi fantastyczna, zdolna i wszechstronnie utalentowana Natalia Kopiszka – absolwentka architektury na Politechnice Krakowskiej oraz Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Projektantka interesuje się modą od najmłodszych lat, ale pierwsze kroki w tym świecie stawiała pracując dla innych, znanych projektantów. KOPI tworzy wyjątkową, nowoczesną biżuterię oraz akcesoria z myślą o kobietach lubiących zaskakiwać subtelnymi akcentami. Natalia czerpie inspirację ze sztuki, natury i stylu vintage. Jej projekty chętnie noszą polskie gwiazdy – Monika Brodka, Magda Mołek, Bovska, Mela Koteluk oraz zagraniczne blogerki.

PARIS + HENDZEL HANDCRAFTED GOODS
PARIS + HENDZEL – ciekawa nazwa firmy wywodzi się nazwisk rodowych rodziców założyciela marki. Ponieważ warto podkreślać piękne, rodzinne tradycje marka założona w 2013 r. przejęła spuściznę herbową i wykorzystała ją projektując niebanalne logo. Z połączenia wyjątkowych materiałów, oryginalnej kolorystyki i tradycji rzemieślniczych powstają nietuzinkowe nakrycia głowy dla kobiet i mężczyzn. Produkty tworzone są w niewielkiej liczbie egzemplarzy, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej unikatowe i wyjątkowe. Celem marki jest, aby ich czapki i kapelusze towarzyszyły swoim właścicielom w codziennych podróżach i doznaniach. Wystarczy, że znajdziesz odpowiedni dla siebie kształt i kolor i ruszysz w drogę! Sam lub z przyjaciółmi.

POLSCARF
POLSCARF to wyjątkowe jedwabne apaszki i poszetki ozdobione projektami polskich artystów. Marka współpracuje z artystami, którzy w tematyce swoich prac nawiązują do Polski, a niektóre wzory zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o produktach POLSCARF. Apaszki drukowane są cyfrowo w małej, rodzinnej, włoskiej firmie i mają ręcznie wykańczane brzegi. Naszym zdaniem taka apaszka to świetny prezent dla mamy lub przyjaciółki, który będzie z sentymentem przekazywany z pokolenia na pokolenie.

 

Wszystkie produkty przedstawione w artykule znajdziecie na stronie Pakamera.pl