David Bowie wraz z 'Trylogią berlińską’ powraca! Druga połowa lat 70., a w szczególności tak zwany okres berliński, były w artystycznym życiu Davida Bowiego wyjątkowo udane, obfitujące w znakomite. Fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że płyty Low, Heroes, Stage, Lodger i Scary Monsters są dostępne ponownie w wersjach zremasterowanych na CD, winylach oraz jako pliki cyfrowe.

1 / 1
Okres od 1977 do 1980 roku wielu krytyków i fanów Davida Bowiego uważa na najbardziej kreatywny w całej, wspaniałej przecież, karierze Anglika. Pochodzące z tego czasu wydawnictwa studyjne i koncertowe to już dziś niekwestionowane klasyki. Chociażby tak zwana trylogia berlińska. Wspomniany kilkuletni okres zamyka czwarty brytyjski numer jeden Bowiego, czyli nagrany w Nowym Jorku album Scary Monsters, przed którym pojawiła się jeszcze świetna koncertówka Stage, zawierająca piosenki zarejestrowane w Filadelfii, Bostonie i Providence.
Wszystkie wymienione tytuły z lat 1977-1980 zostały zremasterowane i ukazują się na kompakcie, 180-gramowym, audiofilskim winylu oraz jako pliki cyfrowe. Trzeba zaznaczyć, że Stage pojawi się w masteringu z 2017 roku jako potrójny LP i podwójny kompakt. David Bowie na nowo! To świetna wiadomość dla wszystkich jego fanów.
info: warnermusic.pl