Szok, łzy i niedowierzanie. Wszystkim, którzy znali twórczość Davida Bowiego trudno uwierzyć w to, że już go nie ma. O jego chorobie wiedzieli tylko najbliżsi, uroczystości pogrzebowych nie było, nie ma również grobu, została nam tylko niesamowita muzyka, która tak jak pamięć o tym wielkim artyście pozostanie już nieśmiertelna.

Jednak fani na całym świecie postanowili oddać hołd charyzmatycznemu muzykowi. Kwiaty, okładki płyt, charakterystyczne elementy dla stylu Bowiego i znicze. Wszystko to możemy spotkać w miejscach, w których czy był związany David Bowie, między innymi na londyńskiej Heddon Street, gdzie zrobiono zdjęcie na okładkę płyty „Ziggy Stradus and the Spiders from Mars”, czy pod muralem w dzielnicy Brixton, w której się urodził. Do jednego z  najbardziej wzruszających momentów należy spontaniczna „impreza” pożegnalna, na której setki ludzi śpiewało, tańczyło i wspominało artystę. Koniecznie musicie obejrzeć to video!

Polscy entuzjaści twórczości tego jednego z najważniejszych artystów w historii muzyki również postanowili oddać hołd. Na 16 stycznia o godzinie 21 planowana jest akcja na Dworcu Gdańskim w Warszawie, gdzie w 1973 Bowie czekał na pociąg do Paryża. W oczekiwaniu wstąpił również do sklepu z winylami na Placu Komuny Praskiej, gdzie kupił miedzy innymi płytę zespołu „Śląsk”. To doświadczenie zainspirowało go do stworzenia, nieco mrocznej, piosenki „Warsaw”. Jak wspominał Bowie, tak kojarzy mu się Warszawa – szaro i ponuro. Organizatorzy zachęcają do brania kwiatów, zniczy i wszystkiego co kojarzy się z artystą. Więcej informacji tutaj.

Do bardziej ogólnopolskiej akcji mamy możliwość dołączyć na wydarzeniu DAVID BOWIE IS ALIVE. Organizatorka zachęca do ściągnięcia specjalnego plakatu i rozwieszaniu go … wszędzie! gdzie to tylko możliwe. Następnie zawieszoną grafikę należy i uwiecznić na fotografii i się nią podzielić dodając hash – #DAVIDBOWIEISALIVE. Pokażmy, że Dawid Bowie jest ciągle z nami.

Fani artysty wpadli również na pomysł stworzenia muralu ku jego czci. Co prawda ta akcja wymaga większego wkładu finansowego, mimo to nie powstrzymuję przed realizacją. Organizatorzy akcji chcieliby odsłonić mural w kwietniu (to właśnie wtedy Bowie gościł w Warszawie), by zebrać fundusze planują zgłosić się do Urzędu Miasta i innych państwowych instytucji, a później do sponsorów prywatnych. Choć miejsce jeszcze nie jest znane, to nie ważne gdzie powstanie to i tak będzie niezwykłą pamiątką. By być na bieżąco z akcją zapraszamy do śledzenia jej na facbookowym wydarzeniu.

Na wydarzeniu DAVID BOWIE IS ALIVE możemy przeczytać – David Bowie zaczął swoją nową przygodę. Tak jak mówił wielokrotnie – odwiedzam tę planetę tylko na moment. Galaktyki, które teraz odwiedzasz są wielkimi szczęściarzami, że mogą Cię mieć. My dziękujemy, że jesteśmy takimi szczęściarzami, że mogliśmy żyć w tych samych czasach i odkrywać Twoją twórczość.

 

photo: pinterest