Serial „Friends” to już klasyk wśród seriali. Mało kto nie śledził losów szóstki przyjaciół mieszkających na Manhattanie. Ostatni odcinek w samych Stanach obejrzało ponad 50 milionów ludzi, a warto dodać, że serial był emitowany w 100 krajach! Po dwunastu latach, od emisji ostatniego epizodu „Przyjaciół”, powracają oni w specjalnym odcinku, który zobaczymy już w lutym!

Gwiazdy hitowego serialu komediowego, ujrzymy z okazji specjalnego show telewizyjnego stacji NBC na cześć Jamesa Burrowsa, który jest reżyserem takich produkcji jak „Frasier”, „Zdrówko” czy „Will & Grace”. Na ekranach jeszcze raz ujrzymy szóstkę przyjaciół – Rachel (Jennifer Aniston), Monica (Courteney Cox), Phoebe (Lisa Kudrow), Joey (Matt LeBlanc) Chandler (Matthew Perry) i Ross (David Schwimmer).  Jednak jak powiedział Bob Greenblatt, jeden z dyrektorów stacji, „nie jest pewien, czy wszystkich uda się umieścić na ekranie jednocześnie„. Pewne jest tylko to, że pojawią się na 100%.

Sitcom, który emitowany był w latach 1994-2004, był jednym z najbardziej popularnych seriali w historii telewizji. Wszyscy fani czekali na taki powrót, choćby jednorazowy. Efekty będziemy mogli zobaczyć już w lutym! Więc zacieramy ręce i z niecierpliwością czekamy.

Dla fanów „Przyjaciół” mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. W Warszawie powstaję kawiarnia „Central Perk”, ta sama, w której bohaterowie serialu śmiali się, płakali, rozmawiali czy po prostu popijali pyszną kawę. Na pomysł powstania miejscówki, wpadła wierna fanka sitcomu – Monika Adamiak. Pomysłodawczyni i realizatorka zapowiada, że miejsce, które tworzy będzie wiernie odwzorowywać to serialowe, by wszyscy mogli jak najlepiej poczuć klimat telewizyjnego hitu. Otwarcie planowane jest na wiosnę. Jednak niecierpliwi, mogą udać się na wycieczkę do Poznania, gdzie działa Central Cofee Perks, czyli lokal, który może nie jest wierną kopią, ale jest wzorowany na tym z „Przyjaciół”.

 

foto: pinterest