„All You Need is Love” – śpiewali Beatlesi w 1967 roku. Ten przekaz nadal jest aktualny. Dowodem na to jest projekt fotograficzny „Kiss Someone You Love” Matta Adamsa i Katie Sokoler. Czy nowojorczycy lubią się całować? Sprawdź!

Jest wiele piosenek o miłości (niektórzy mogliby stwierdzić, że nawet zbyt wiele), ale jesteśmy pewni, że temu projektowi przyświecał jeden, szczególny utwór. Mowa o „Kiss Me” amerykańskiego zespołu Sixpence None the Richer. Choć singiel pochodzi z 1998 roku i można go było usłyszeć w wielu filmach (głównie w tych tych romantycznych) nadal jest bardzo aktualny. Zwłaszcza jego jakże prosty, ale i piękny przekaz – „pocałuj mnie„.

Matt Adams, członek nowojorskiego kolektywu Improv Everywhere i autor filmu „We Cause Scenes” pokazywanego m.in. na festiwalu SXSW, razem z fotografką Katie Sokoler stworzył koncept o nazwie „Kiss Someone You Love„. Idea jest prosta: pozujesz do zdjęcia trzymając kolorową ramkę i całując osobę, którą kochasz. Albo jest ci bardzo bliska. Jak nowojorczykom spodobało się to zadanie? Część osób dawała buziaka swoim ukochanym, inni przyjaciołom, nie zabrakło także dzieci, a nawet psów.

Zobacz wideo nagrane w parku McCarren na Brooklynie: