W zabieganym i tłocznym mieście, które nie zachęca do odpoczynku, ciężko znaleźć alternatywę, umożliwiającą relaks. W rękach telefony, przed oczami laptopy, a w głowach wieczny stres – taki obraz definiuje wielu warszawiaków. Z rozwiązaniem przychodzi, Dawid Zalesky, który zaprojektował samochód offline, na potrzeby medytacji oraz krótkich drzemek – KEY VAN OFFLINE

 

 

 

To, czego najbardziej potrzebują mieszkańcy dużych miast, to przyzwolenie na odpoczynek. Podejście to nie jest bynajmniej próżne, ale właściwe, w czasach, w których przyszło nam poszukiwać szczęścia. Rozmaite bodźce napierają z każdej strony i ciężko jest im się oprzeć, a czasami nawet nie można, ze względu na wykonywaną pracę. Jesteśmy online non stop i brakuje nam czasu na wyjazd z miasta i świadomy kontakt z naturą.
Offline w Mieście, to najnowszy projekt Dawida Zaleskiego. W ramach tego przedsięwzięcia powstał samochód z przeznaczeniem do medytacji oraz tzw. Power Naps, czyli krótkich drzemek, które polepszają nastrój i koncentrację. Wraz z architektami z PLZ Studio oraz C T R L + N, Agnieszką Łańko i Patrykiem Żurawskim, zaprojektował małe wnętrze samochodu Suzuki Super Carry. Na zainteresowanych wypoczynkiem, czekać będzie w środku łóżko, czysta pościel oraz przyjemne, skutecznie zaciemnione i wygłuszone drewniane wnętrze. Samochód można będzie wykorzystać także do wycieczek pozamiejskich. Premiera projektu odbędzie się podczas Festiwalu Gdynia Design Days, 6 lipca. Wydarzenie potrwa przez dziewięć dni, a jednego z nich będzie można przetestować użyteczność samochodu, udając się do środka na drzemkę lub sesje medytacji. Projekt został zrealizowany, dzięki wsparciu firmy Barlinek oraz Jysk.

 

Dawid Zalesky o projekcie:
Mam 35 lat.
Wychowałem się we wsi Kieźliny na Warmii, teraz mieszkam w Warszawie. Czasem tęsknię za dzieciństwem, gdy potrafiłem się koncentrować, oddawać w pełni rzeczywistości, w której byłem. Dziś mieszkam w dużym mieście i mój kontakt z naturą bardzo się zaburzył. Ciężko mi czasami zrozumieć, czego chcę. Zawsze mnie interesowało zjawisko medytacji czy Mindfulness, szczególnie w kontekście wszechogarniającego stresu i społecznych zobowiązań .
Podczas podróży po Japonii doświadczyłem zjawiska Inemuri – powszechnego drzemania w przestrzeniach publicznych: metrze, autobusie, centrum handlowym. Dlatego postanowiłem stworzyć jeżdżący domek. Wykorzystam do tego Micro van Piaggio Porter. Chcę umożliwiać mieszkańcom dużych miast doświadczania power nap, inemuri i mindfulness.

 

Sponsorzy:
Jysk
Barlinek