Francuski dom mody Kenzo, założony przez japońskiego pochodzenia projektanta Kenzo Takadę, pod koniec sierpnia wypuści swój najnowszy zapach. Sprawdźcie razem z nami co znajdzie się w nutach zapachowych.

Kenzo World będzie pierwszym zapachem, który zostanie wypuszczony pod przywództwem dyrektorów kreatywnych, którzy pracują dla marki od 2011 roku, Humberto Leona i Carol Lim. Ich niezapomniana kolekcja z motywem oka, szybko stała się nowym znakiem rozpoznawczym marki. Oko jest również obecne w ich autorskim zapachu.

Głównym proces tworzenia perfum został powierzony Francisowi Kurkdjian, który współpracuje z wieloma znanymi domami mody i tworzy dla nich wyjątkowe kompozycje zapachowe. Jego kompozycję dla marki Kenzo, otwiera bukiet kwiatów, po czym delikatnie, acz niespodniewanie przechodzi w stronę drzew, stając się tym samym lekko dziwnym, nie oczywistym zapachem, który w całej swojej nierealistyczności bardzo działa na zmysły. Główne akordy to piwonia, egipski jaśmin oraz Ambtroxan. Wszystko to zostało zamknięte we flakoniku z mrożonego szkła, który zarówno z boku jak i z góry wygląda jak oko.

Kenzo World będzie dostępną w sprzedaży od ostatniego tygodnia sierpnia w pojemnościach 30, 50 i 75 ml.

źródło: pinterest.com