Surrealistyczne kolaże z Kate Moss w roli głównej, czyli nowa kampania Stelli McCartney na sezon jesień-zima 2014/2015. To jedna z najciekawszych sesji reklamowych ostatnich tygodni!

Sezon na kampanie zimowe trwa w najlepsze. To nic, że za oknami piękna słoneczna pogoda i temperatura przekraczająca 20 stopni Celsjusza. Projektanci już promują nowe kolekcje. Przeglądając ostatnie zdjęcia reklamowe na sezon jesień-zima 2014/2015 nie możemy oprzeć się wrażeniu, że designerzy pokochali ostatnio surrealizm. Rozumiemy to w przypadku Kenzo, bo ta marka zawsze wymykała się wszelkim standardom (zobacz tutaj), ale żeby tak hurtowo?

Ten trend podchwyciła również Stella McCartney. Brytyjska projektantka zaprosiła na sesję zdjęciową równie sławną rodaczkę, ikonę modelingu i prywatnie swoją przyjaciółkę, Kate Moss. Abstrakcyjne kolaże składają się ze zdjęć Moss, pejzaży oraz suwaków, które wykorzystano w jesienno-zimowej linii. Zastanawiacie się dlaczego Kate krzyczy w spocie „Stella!”? „To moment przypominający mi o latach naszej przyjaźni, taka surrealistyczna ucieczka, bo przecież moda jest po to, żeby marzyć!„, możemy przeczytać w informacji prasowej na temat klipu.

Zobacz zdjęcia i wideo autorstwa duetu  Mert Alas & Marcus Piggott.