Janek Traczyk świętuje urodziny premierą winyla. Płyta „Nadal jestem” dostępna w formie LP

Janek Traczyk znany do tej pory z występów na scenie Teatru Roma, Studio Buffo oraz muzycznych programów telewizyjnych takich jak The Voice of Poland czy Twoja Twarz Brzmi Znajomo postanowił wydać niecodzienną płytę w dniu swoich urodzin.

Płyta „Nadal jestem” w wersji winylowej składa się wyłącznie z autorskich kompozycji. W ramach promocji tego wydawnictwa premierę miał nowy utwór Janka zatytułowany „Winylowy”. Teledysk do piosenki jest dostępny na oficjalnym kanale YouTube artysty.

Kolejną informacją, która może zainteresować fanów Janka, jest wiadomość o planowanych przez niego koncertach. Po serii kameralnych występów online nadawanych w trakcie pandemii bezpośrednio z domu Traczyka wokalista przygotowuje się do trasy koncertowej.

Chciałbym znów grać koncerty i spotykać się z ludźmi. Ostatnie dni dają nadzieję na powrót do normalności. Kiedy nie mogliśmy grać przed publicznością, starałem się wykorzystać ten czas najlepiej jak potrafiłem, i teraz wszystko zeszło się w czasie – moje urodziny, zmniejszenie obostrzeń oraz winyl – opowiada Janek.

To jest bardzo osobisty materiał. Pokazuję na tej płycie, jaki jestem – dodaje.

Debiutancka płyta Traczyka to znak wielkich zmian w jego życiu zawodowym i prywatnym. Do tej pory realizował się przede wszystkim grając główne role w musicalach takich jak „Piloci”, „Aida”czy „Metro”.

Występy ze swoimi utworami to zupełnie inny wymiar niż widowiska musicalowe. Czekam na to bardzo, póki co dzielę się z moją publicznością kolejnym spełnionym marzeniem – mówi Traczyk.

Płyta utrzymana jest w stylistyce nastrojowego, nowoczesnego popu. Kompozycje opowiadają o różnych odcieniach miłości, męskiej wrażliwości i emocjach. Wydawcą „Nadal jestem” jest wytwórnia MTJ, a producentem wykonawczym Marek Dziedzic.

Z Markiem Dziedzicem połączyłem siły tuż przed pandemią. Świetnie się rozumiemy i bardzo go szanuję – przyznaje wokalista.

Janek Traczyk, urodzony w 1985 roku w Warszawie, wokalista i kompozytor. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji. Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku do 2019 roku występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire w musicalu „Notre Dame de Paris”. W Warszawskim Teatrze Roma zagrał główne role w musicalach „Piloci” oraz „Aida”. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich, m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Po więcej muzycznych nowinek zapraszamy do zakładki MUZYKA.