Sadza – nowy minialbum Brodki już dostępny

Już dziś premiera minialbumu „Sadza”, który składa się z 7 kompozycji, dopełnionych emocjonalnymi, polskimi tekstami Brodki. Za produkcję muzyczną odpowiada ceniony na scenie hip-hopowej 1988. Świetnie przyjęte single – tytułowa „Sadza” oraz „Monika” były tylko przedsmakiem ich wspólnej, wyjątkowej współpracy.

Sadza - BRODKA

„Sadza” to pierwszy od 12 lat po “Grandzie” autorski materiał Brodki po polsku. Za produkcję muzyczną odpowiada 1988 – jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów na polskiej scenie hip-hopowej, znany z duetu Syny. Od czasu hot16challenge Brodki to bardzo oczekiwana kolaboracja w środowisku fanów obojga artystów.

„Sadza” to najintymniejsza płyta Brodki. Osobista, szczera, bezpośrednia. Obnażająca ułomności, wypowiadająca skrywane tęsknoty. To historia o namiętnościach, kryzysie i potrzebie transformacji, bo rama nie ta sama.

Jesteś w środku przemiany – usłyszała w wieku 33 lat od szamanki na drugim końcu świata, w czasie przepełniających emocji. Wokalistka mówi, że dotąd nie przeżyła artystycznego katharsis, bo kryła się pod płaszczem fikcyjnych postaci. Teraz mówi w swoim imieniu. I było to dla niej doświadczenie oczyszczające.

Na fali emocji powstały teksty. Są w nich skrawki wyznań, prywatnych wiadomości. Musiały więc powstać w całości po polsku.

Producentem albumu jest 1988. To nie miał być hiphopowy materiał, zachowano strukturę piosenki. Spomiędzy refrenu i zwrotki przecieka tu jednak producencki wpływ, przynosząc nowe rozwiązania. Nie jest ani gorzko ani słodko. Jest szczerze do bólu. Efekt zaskoczy fanów obu artystów. W takiej odsłonie jeszcze ich nie słyszeliście. Za muzykę i teksty odpowiada Brodka. Sama też własnoręcznie stworzyła artwork do płyty, który jest swego rodzaju, osobistym pamiętnikiem.

Płyta przeszła ogromną transformację. Jak twórczy duet zaczął poznawać swoje światy, to demówki poszły w kąt, a ze strefy komfortu oboje poszli po więcej. Każdy coś musiał zaryzykować. Jak Zdechły Osa, który pojawił się na gościnnych występach i wyłożył serce na tacy.

„Sadza” prowokuje do gry szczerość za szczerość. Tu nawet autotune brzmi prawdziwie.

W ramach promocji albumu, Brodka „przejęła” warszawską fotobudkę przy pl. Zbawiciela (ul. Nowowiejska 1), obklejając ją plakatami ze swoim wizerunkiem. W dniu premiery, czyli 28 października od godziny 16:00, artystka będzie obecna przy fotobudce, aby zrobić sobie zdjęcia z fanami i rozdać autografy na płytach. Wideo z tego „aktu wandalizmu” można obejrzeć pod linkiem: https://www.instagram.com/p/CkN8deWgxML/. Po akcji promocyjnej, od godziny 19:00 artystka zaprasza do wspólnego świętowania w newonce.bar (ul. Nowy Świat 6/12).

Album „Sadza” do odsłuchania w serwisach streamingowych:
https://KayaxMusic.lnk.to/BrodkaSadza

Album „Sadza” wraz z gadżetami i autografem do kupienia:
www.sklepzmuzyka.pl/brodka/sadza

Brodka zagra także koncerty, na których będzie można usłyszeć premierowo materiał z nowego krążka:
12.11.2022 – Lublin, Studio Koncertowe Radia Lublin
13.11.2022 – Kraków, Forty Kleparz
14.11.2022 – Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem
18.11.2022 – Warszawa, Kino Luna
26.11.2022 – Gdańsk, B90
27.11.2022 – Poznań, Klub Tama

Zarówno Brodka, jak i 1988 mają za sobą bardzo udany letni sezon koncertowy – rozgrzali niejedną publiczność festiwalową. Tej jesieni możemy spodziewać się wyjątkowej muzycznej uczty i mocnych przeżyć, które dostarczą emocjonalne polskie teksty i premierowy repertuar Brodki.

Bilety na koncerty Brodki dostępne pod linkiem:
https://www.eventim.pl/artist/brodka/