Iris Apfel to ikona stylu, klasy i pozytywnego podejścia do życia! Jest zdecydowanie jedną z najbardziej charakterystycznych osób świata mody. Teraz została najstarszą kobietą, która ma własną podobiznę w postaci lalki Barbie!

instagram.com/iris.apfel/
1 / 8

W tym roku bohaterka naszego tekstu skończy 97 lat! Z wykształcenia jest historykiem sztuki, ale od zawsze fascynowała ją moda i projektowanie wnętrz. Udowodniła to między innymi aranżując pomieszczenia Białego Domu dla dziewięciu prezydentów. Choć oficjalnie przeszła już na emeryturę to Iris Apfel nadal prowadzi konsultacje na temat własnego stylu i innych modowych aspektów. W 2005 roku Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku zorganizowało wystawę o stylu Iris Apfel.

W tym roku ikona została uhonorowana również swoja własną Barbie! Najsłynniejsza lalka świata przywdziała garnitur Gucci, kultowe duże okulary, a jej włosy zostały wystylizowane na charakterystyczną krótką, srebrna fryzurę. Iris Apfel tym samym została oficjalnie najstarsza osobą, która ma własną podobiznę w postaci Barbie!

źródło: harpersbazaar.com / instagram.com/iris.apfel