Ascia Al Faraj pochodzi z Kuwejtu, jednak nie zobaczymy jej w sukienkach księżniczek i długich spódnicach. Charakteryzuje ja naręcze tatuaży i luźny miejski styl, którym wyróżnia się wśród innych blogerów mody muzułmańskiej.

 

Faraj przyciąga obserwatorów nie tylko ze względu na swój charakterystyczny styl ubierania, ale również dlatego, że jest niezwykle naturalna w tym co robi  i jak wygląda. Nie stara się ukrywać swoich niedoskonałości, otwarcie mówi o swoich problemach z odżywianiem.

Blogerka jest pod wieloma względami kwintesencją globalnego obywatela. Wychowana przez ojca z Kuwejtu i matkę Amerykankę. Faraj od najmłodszych lat podróżowała po świecie: Kuwejt, Wielka Brytania, USA. Początkowo prowadziła bloga ze swoim mężem Ahmadem, jednak liczne kolaboracje pozwoliły jej na utrzymanie go samodzielnie. Blogerka ma swoją linie kosmetyków, była twarzą marki KENZO, jest również mamą dwójki wspaniałych dzieci.

Ascia Al Faraj stara się walczyć z utartymi schematami dotyczącymi traktowania kobiet w kulturze Islamu. Mimo braku wsparcia rodziny, postanowiła pokazywać się w mediach. Jak widać warto postawić na siebie. Ascia Al faraj to głos kobiet, które ciągle boją się wyjść z ukrycia.