Iluzjon to szczególne miejsce na mapie Mokotowa. Kino znajduje się pod opieką Filmoteki Narodowej, należy również do Sieci Kin Studyjnej i Lokalnych. Warszawiacy cenią Iluzjon za bardzo dobry repertuar, połączenie klasyki z najnowszymi produkcjami oraz dokumentami. Kino jest często wybierane na miejsce spotkań ludzi związanych zarówno z polskim jak i zagranicznym przemysłem filmowy.

W ostatnich latach, małe kina studyjne, zostały nieco przyćmione przez wszędobylskie sieciówki. Ten niechlubny trend, ostatnio się zmienia, a widzowie powoli zaczynają wracać do korzeni. Wszyscy powinniśmy sobie raz na zawsze uświadomić, że wielkie sieci kinowe, nie są nam w stanie zapewnić tego co kameralne salki w starych kinach. Nie inaczej jest  przypadku kina Iluzjon.

Nie uświadczymy tu tłumów zalewających kino, którymi kieruje żądza obejrzenia wysokobudżetowego hitu, który niekoniecznie wniesie coś nowego do naszego życia, a tym bardziej nie skłoni do refleksji czy dłuższej zadumy. Przy Narbutta 50a czeka na nas wyselekcjonowana kolekcja filmów, które są wyświetlane w ramach następujących cykli: Filmy w sieci, Mistrzowie Reżyserii, Klasyczne oblicza miłości, Mały Iluzjon, Autorskie portrety, Nowości kinowe, Z miłości do kina – filmy przedwojenne w nowej odsłonie oraz I Love Polish Cinema. Jak widzicie jest w czym wybierać.

Dla młodych widzów, kino Iluzjon to doskonała szansa aby zapoznać się ze starszymi filmami, na które ciężko trafić w telewizji, a tym bardziej w sieci. Dla widzów ze starszych roczników wyprawa do kina na Mokotowie, może stanowić wycieczkę wspomnień, bo kto z nas nie ma swoich ulubionych filmów z młodości, które przywołują w nas pozytywne wspomnienia i beztroski czas, za którym wielu dziś tak bardzo tęskni.

Iluzjon ma jeszcze jedną wielką zaletę, o której nie możemy nie wspomnieć. W Polsce z roku na rok przebywa coraz więcej obcokrajowców, w większości zafascynowanych polską kulturą. Nikt chyba nie zaprzeczy, że polskie kino to bardzo ważny element tej układanki, z którego można się wiele o nas, jako narodzie, dowiedzieć. Niestety, często język polski stanowi wielką przeszkodę w zrozumieniu rodzimych produkcji. Na szczęście mamy Iluzjon, w którym polskie filmy wyświetlane są z angielskimi napisami.

Widzimy się na sali kinowej, w Iluzjonie oczywiście!