Hurts zapowiadają album i dzielą się kolejnym singlem „Suffer”

Po premierze utworu „Voices” w ubiegłym miesiącu, brytyjski duet Hurts ogłosił dziś swój długo wyczekiwany, piąty album „Faith”. Krążek, który ma zostać wydany 4 września 2020 r., jest efektem dwuletniej pracy i zawiera najbardziej osobiste utwory w całej karierze zespołu. Wraz z anonsem płyty zespół wypuścił nową singiel „Suffer” o silnym wydźwięku.

„Suffer” zgłębia najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. To surowy, klaustrofobiczny kawałek elektronicznego popu. Wokalista Theo Hutchcraft niemalże skrada się do słuchacza przez wibrującą, pierwszą część utworu, po czym otwiera się w gwałtownym refrenie z energiczną linią gitarową. Minimalizm „Suffer” współgra z jego intensywnością, konsolidując zręczność Hurts do efektownych, niekonwencjonalnych kompozycji piosenek, które na nowo definiują muzykę pop.

„Suffer” jest drugim zwiastunem nadchodzącej płyty „Faith”. Odchodząc od stylu ostatnich albumów, „Faith” jest pełna mrocznych nawiązań do wczesnej pracy zespołu: surowości “Exile” (2013) i szczerości debiutanckiego „Happiness” (2010). Wynik jednej z najbardziej uczciwych i bezpośrednich sesji muzycznych zespołu jest mocny i namacalny. „Faith” potwierdza, że ​​Hurts rozwijają się na wszystkich płaszczyznach.

„Gdybyście na początku powiedzieli mi, jak bardzo spójny, potężny i autentyczny będzie ten materiał, prawdopodobnie nie uwierzyłbym Wam” – mówi druga połowa duetu – Adam Anderson. „Na pewnym etapie nie dawałem nam większych szans.” Te słowa potwierdzają, że „Faith” to album zrodzony w kryzysie. Podczas gdy Anderson pisał o swoich bitwach z problemami psychicznymi w przeszłości, dzieląc się doświadczeniami z lękiem i depresją w liście otwartym w 2017 r., wczesne sesje nagraniowe albumu zostały przerwane przez aktualne bolączki wokalisty Theo Hutchcrafta, które pozostawiły zespół niepewnymi o swoją przyszłość. „Byłem całkowicie wyczerpany fizycznie i psychicznie” – mówił po ostatnim tournée zespołu w 2018 roku – „do tego stopnia, że znalazłem się w punkcie krytycznym. Musiałem przestać i przez jakiś czas nie robić nic, ponieważ nie mogłem myśleć, ani się skupić. Nie wiedziałem, co przyniesie przyszłość, ani czy stworzymy kolejny album”.

Nawet gdy świat stoi w miejscu z powodu pandemii COVID-19, Hurts nie przestaje zaskakiwać innowacjami w swojej działalności. Wybierając Instagram TV jako platformę do zaprezentowania swojego pierwszego wykonania „Voices”, duet wykorzystał technologię wideo 360 stopni, aby zapewnić widzom naprawdę wciągające widowisko i nadać utworowi nowy kontekst. Zespół wykorzystał również aplikację Telegram – bezpośredni kanał dla swoich fanów, gdzie dostarczył tajemnicze wskazówki na temat swojej dalszej działalności.

Założony w Manchesterze Hurts to zespół znany z różnorodnego, współczesnego brzmienia, nawiązującego do wielu mediów. Duet, w skład którego wchodzą Theo Hutchcraft i Adam Anderson, odniósł sukces na całym świecie, zdobywając wiele nagród i sprzedając miliony płyt. Przy tym nie zrezygnował z potrzeby wprowadzania w swoją twórczość innowacji. Przy albumie „Faith” jest ona widoczna. To ich najbardziej kompletny album od dekady – zapis prawdy, uczciwości i autentyczności.

EXAMPLE.PL