Hurts ujawniają klip do “Somebody” oraz ogłaszają tournée

Premiera długo wyczekiwanego albumu Hurts coraz bliżej. Nadchodzący materiał “Faith”, który ukaże się już 4 września, będzie przełomowym etapem w muzycznej karierze zespołu.  Po wydanych niedawno “Voices”, “Suffer” i “Redemption”, zespół podzielił się kolejnym utworem. “Somebody” promowany przez pierwszy oficjalny klip towarzyszący albumowi.

W związku z przeciwnościami losu, które spotkały jego członków, duet Hurts zmierzył się z poważnym twórczym kryzysem. Wyszedł z niego jedynie silniejszym, co objawiło się jeszcze mocniejszym i bardziej surowym brzmieniem ich muzyki.

Najnowszy singiel Hurts “Somebody” jest zdecydowanym dowodem na to, że zespół wyszedł poza dotychczas znane ramy i sięgnął po nowe, niezwykle energiczne brzmienie. ”“Somebody” to piosenka o oporze, sile i wychodzeniu z beznadziejnej sytuacji. Różni się od muzyki, którą tworzyliśmy do tej pory, ale doskonale ujmuje intensywność i energię zawartą na części nadchodzącego albumu.” tłumaczą Hurts.

Podnosząca na duchu kompozycja utworu została oparta o powtarzające się wybuchy emocji, natomiast przejmujące aranżacje Adama Andersona pozwoliły wznieść się wokalowi Theo Hutchcraft’a jeszcze wyżej. Pierwszy oficjalny teledysk promujący album “Faith” oddaje zamiłowanie zespołu do metafor. Theo przemierza w nim surrealistyczne miasto zamieszkałe przez egzotyczne ptaki. “Somebody” jest odzwierciedleniem przemyślanej, przepełnionej artyzmem i podprogowych znaczeń wizji Hurts.

Równolegle z premierą singla “Somebody”, Hurts ogłosili oficjalny powrót na scenę. Światowa trasa koncertowa z albumem “Faith”, która rozpocznie się 11 lutego 2021 i będzie trwać aż trzy miesiące obejmie 17 krajów, w tym dwa koncerty w Polsce. Hurts zobaczymy 6 kwietnia w Warszawie oraz 7 kwietnia w Katowicach. Sprzedaż biletów startuje 7 sierpnia.

EXAMPLE.PL