Hurts ujawniają “Redemption”, kolejny singiel z nadchodzącego albumu

W tym tygodniu Hurts podzielił się kolejnym przebojem, który znajdzie się na krążku. Wywołująca w słuchaczu niezwykle silne emocje, “Redemption” jest wynikiem tego, z czego Hurts są tak znani – poznajcie słodko-gorzki utwór “Redemption”

Wydając nową muzykę po trzyletniej przerwie, awangardowy duet Hurts zaczął ten rok w mocnym tonie. Dzieląc się swoimi doświadczeniami w przejmującym utworze “Voices” oraz intensywnym w warstwie lirycznej oraz muzycznej singlem “Suffer”, brytyjski zespół po raz kolejny spełnił pokładane w nich oczekiwania. Ich innowacyjne podejście do tworzenia współczesnej muzyki pop zostało utrwalone na nadchodzącym we wrześniu “Faith”, pierwszym albumie Hurts od wydanego w 2017 “Desire”. W tym tygodniu zespół podzielił się kolejnym przebojem, który znajdzie się na krążku – poznajcie słodko-gorzki utwór “Redemption”.

Jak opisał go Adam Anderson, multiinstrumentalista Hurts: “To mieszanka wszystkiego, co udaje nam się tworzyć indywidualnie, a co łączy się w jeden materiał”. Pełna dramatyzmu warstwa instrumentalna napisana przez Andersona przed kilkoma laty w Święta Bożego Narodzenia wtóruje wersom o pustce, które napisał wokalista Theo Hutchcraft. Bardzo osobisty utwór jest efektem rozpaczy, którą odczuwali muzycy, będąc u szczytu swojej kariery.

Materiał wizualny do “Redemption” z muzykami wykonującymi swoje części utworów na przeciwległych końcach dużej przestrzeni i oświetlonymi jedynie reflektorami w kompletnej ciemności, odzwierciedla jego surową atmosferę. Każde ujęcie podkreśla narastające emocje. W kulminacyjnym momencie, między artystami pojawia się blask symbolizujący ponowne odrodzenie się z popiołów przeszłości.

“”Redemption” jest kolejnym zwiastunem tego, co zawarliśmy na “Faith”. To piosenka o strachu i wątpliwościach. W jednym z najbardziej niepokojących momentów tworzenia nowego albumu miała na nas zbawienny wpływ” mówi Theo.

Biorąc na warsztat realny temat, z którym mają do czynienia, przekazują emocje i zjawiska, których nie da się opisać w dosłowny sposób. Osobiste i poważne przesłanie “Faith” ponownie udowadnia o pozycji Hurts jako jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów.

EXAMPLE.PL