PREMIERA NAJNOWSZEGO ALBUMU HURTS: “FAITH”

Zespół Hurts złożony z Theo Hutchcrafta oraz Adama Andersona oficjalnie powraca z piątym studyjnym albumem. Mroczniejsza i bardziej klaustrofobiczna, bardziej realna i surowa niż kiedykolwiek muzyka Hurts to przejmujący i najbardziej kompletny w dyskografii zespołu materiał. Album “Faith”, na którym znalazło się aż 11 premierowych utworów trafił już do szerokiej dystrybucji na nośnikach fizycznych oraz dostępny jest w formie digitalowej na najważniejszych platformach streamingowych.

Intrygująca aura panująca wokół debiutu synth-popowego duetu z Manchesteru, powróciła wraz z premierą najnowszego materiału “Faith”. W trakcie intensywnej kampanii i czterech ujawnionych przed premierą utworach, Hurts sukcesywnie odkrywali klimat, który zdominuje ich nadchodzący album. Efektem dwóch lat wytrwałej pracy nad nową muzyką jest ich najbardziej autentyczny i kompletny album. Przejmujące drżenie syntezatorów, hipnotyczne wokale i zjawiskowe wizualizacje nieprzypadkowo w singlach zwiastowały zawartość płyty. 

Na “Faith” słyszymy echa osobistych  doświadczeń  artystów ostatnich lat. Hurts zaserwowali słuchaczom muzykę poruszającą najbardziej intymne kwestie – relacje oraz mentalne reakcje na życiowe zrządzenia losu. Tym samym po raz kolejny udowodnili, że także w muzyce pop nie brakuje  miejsca na tematy tabu. Tytuł “Faith” oznaczający “wiarę”, także tę wiarę, która pomogła zespołowi zrealizować materiał, gdyż Adam i Theo mierzyli się podczas jego nagrywania z wieloma przeciwnościami i stanowiącym ich konsekwencję twórczym kryzysem. Hurts pokładają wiarę w tym, że właśnie ta szczerość poruszy ich słuchaczy.

Na albumie Hurts “Faith” znalazło się 11 utworów, w tym nowy przebój “All I Have To Give”. Zespół ogłosił już światową trasę koncertową, która rozpocznie się 11 lutego 2021 i będzie trwać aż trzy miesiące. Obejmie 17 krajów, w tym dwa koncerty w Polsce. Hurts zobaczymy 6 kwietnia w Warszawie oraz 7 kwietnia w Katowicach. Sprzedaż biletów wystartowała 7 sierpnia.

 

Hurts “Faith”: https://hurts.ffm.to/faith

 

Hurts “Faith” Tracklista:

 1. Voices
 2. Suffer
 3. Fractured
 4. Slave To Your Love
 5. All I Have To Give
 6. Liar
 7. Somebody
 8. Numb
 9. Redemption
 10. White Horses
 11. Darkest Hour

EXAMPLE.PL