Klub Barka na stołecznej Wiśle, słońce, błoga niedzielna bibka, potańcówka jakich mało. Za dekami gra siedemdziesięciopięcio letnia DJ Wika, która serwuje imprezowiczom klasyczne hity. Na parkiecie szaleją seniorzy z wnukami, dzieci z rodzicami i przedstawiciele mniejszosci narodowych. Taka atmosfera panuje podczas Dancingu Międzypokoleniowego, cyklicznego wydarzenia, które stało się pretekstem do nawiązania rozmowy, spotkania międzypokoleniowego, zniesienia sztucznej, niepotrzebnej granicy. Seniorzy imprezowicze, którzy na co dzień biorą udział w warsztatach ze stylizcji czy sitodruku, przyjrzeli się naszym wcześniejszym projektom i z radością wcielili się w rolę modeli. Sesja zdjęciowa Pakamery, OLDSCHOOL: https://www.pakamera.pl/sesje/oldschool/index.php zorganizowana przy współpracy z Pauliną Braun (Fundacja Nizio), była nie tylko modowym projektem, ale również niezapomnianą przygodą dla wszystkich, którzy wzięli w niej udział.

Pani Ela

W swoim życiu pozowała do niejednego zdjęcia, natomiast pierwszy raz miała okazję wziąć udział w profesjonalnej sesji. Co najlepiej wspomina? Niesamowitą atmosferę na planie, wielkie zaangażowanie młodych ludzi w projekt dla seniorów oraz dobrą zabawę. Tego dnia, nikt nie czuł się młody czy stary – każdy miał tego dnia swoją rolę – jej była rola modelki. Wielbicielka piękna, sztuki oraz mody. Uwielbia czytać książki, chodzić do teatru oraz tańczyć.

1

Pan  Henryk

Zwiedził pół świata i poznał chyba wszystkie kobiety świata. Mieszkał w Polsce i USA. Profesor matematyki. Dwukrotnie żonaty. Mając prawie 90 lat wydał autorski tomik z limerykami, odbył kurs scenariopisarstwa. Nie opuścił żadnego Dancingu międzypokoleniowego. Wieczna pasja życia! Nadal wolny i otwarty na wielką miłość.

2

Pani Barbara

Jak na emerytowaną księgową ma dość oryginalną dewizę życiową – „Tańczyć bym chciała choćbym i 100 lat miała!”. Czas na parkiecie spędza minimum dwa razy w tygodniu, zawsze w wymyślnych kreacjach, w blasku reflektorów i obowiązkowej spódnicy przed kolana.

3

Pan Leopold

Przed emeryturą pracował na suwnicy w Hucie. Aktualnie jest jednym z czołowych tancerzy warszawskich potańcówek i dancingów.  Uwielbia bawić się przy Elvisie Presley’u, Drupim oraz Beatles’ach!  Weekendy  zawsze spędza na Wyścigach Konnych, na Służewcu.

4

Pani Magdalena

Kiedyś pracowała w Polskim Towarzystwie Zootechniki, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Odkąd ma dużo wolnego czasu na emeryturze nie rozstaje się z rowerem. W jej szafie znaleźć można tylko jedną sukienkę, której i tak nie nosi. Czuje się swobodnie jedynie w spodniach. Uwielbia spędzać czas z ludźmi, odwiedzać znajomych i rodzinę (oczywiście podjeżdża rowerem J).

5

Tego dnia na Pl.Zbawiciela rządzili seniorzy.

7

Cała sesja: OLDSCHOOL: https://www.pakamera.pl/sesje/oldschool/index.php

Tekst: Agnieszka Strzałkowska i Paulina Braun

   Foto: Magda Pawluczuk i Patrycja Romanowska

make up: Iza Kućmierowska