„Herc” nowy klip zespołu Cukier – Premiera 16 grudnia

Wzmożona praca, zaangażowanie, determinacja i wielkie pokłady talentu sprawiły, że na początku 2020 roku zespół CUKIER podpisał profesjonalny kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax.  Dziś prezentują swój nowy klip do utworu „Herc”.

„Herc” pokazuje, że ostatecznie wszyscy jesteśmy małymi chłopcami. Amek ma tatuaże z Myszką Miki, a Bartek namiętnie ogląda kreskówki. „Herc” to także podróż do dziwnej, abstrakcyjnej muzycznej krainy, gdzie przy okazji rozbieramy na czynniki pierwsze proces twórczy. Takie oglądanie weny pod mikroskopem.”

Album powstał w wyniku wiecznych muzycznych sprzeczek i tarć między Caboniem i Krebsem. Warstwa tekstowa to, pomimo jej abstrakcyjności, zbiór opowieści, które wydarzyły się naprawdę i pośrednio lub nie dotyczą chłopaków. Każdy utwór to osobna historia – od dubajskich dziewczyn i dekadenckiego światła przez pieniądze, do historii i przygód miłosnych. Muzyka to mieszanka wielu gatunków – znajdują się tu mocne, basowe bangery niszczące głośniki w każdym samochodzie, numery do założenia białych rękawiczek i przetańczenia całej nocy czy oldschoolowe beaty, przez które spodnie same się opuszczają w kroku.

Cukier powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs chciał zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie postanowili przygotować wspólnie całą płytę, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia.

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/bandcukier/

INSTAGRAM:
https://www.instagram.com/bandcukier/

EXAMPLE.PL