„JEDEN” – premiera albumu zespołu CUKIER

Album JEDEN miał swoja premierę 19 czerwca 2020. Każdy utwór to osobna historia – od dubajskich dziewczyn i dekadenckiego świata skupionego wokół pieniędzy, przez historie i przygody miłosne, po obnażający konsumpcyjny tryb życia rymowany pastisz.

Zespół CUKIER powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs chciał zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie, którzy na co dzień mają okazję razem pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili przygotować wspólnie całą płytę, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia.
Muzyka Amka Krebsa i teksty Bartka Cabonia to oddzielna elektroniczno-rapowa planeta. Trudno znaleźć jakiekolwiek odniesienie ich twórczości zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej, a brzmienie, które reprezentują, jest nieoczywiste i ciężkie do zakwalifikowania. Wzmożona praca, zaangażowanie, determinacja i wielkie pokłady talentu sprawiły, że na początku 2020 roku zespół podpisał profesjonalny kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax. Ich debiutancki album o tytule „JEDEN” ukazał się 19 czerwca 2020 roku.

Bartek Caboń
Pasjonat dobrego słowa w każdej postaci. Nałogowo czyta i pisze. Zawodowo nauczyciel śpiewu. Trenuje głosy gwiazd polskiej sceny. Jest też rehabilitantem głosu i propagatorem zdrowego śpiewania w każdym stylu, od klasyki po rap. Współpracował z nauczycielami śpiewu m.in. Michaela Jacksona, Chestera Benningtona czy Miley Cirus. Jako muzyk
i songwriter związany z zespołem Dawida Kwiatkowskiego.

Amadeusz Krebs
Producent muzyczny, kompozytor i perkusista, który swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 8 lat. Pochodzi z rodziny o silnych korzeniach muzycznych. Już w wielu 12 lat zagrał koncert z Marylą Rodowicz na Broadway’u. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie współpracując ze ścisłą czołówką polskich artystów m.in. z Edytą Górniak, Dawidem Kwiatkowskim czy Marysią Sadowską.

O debiutanckim albumie:
Album powstał w wyniku wiecznych muzycznych sprzeczek i tarć między Bartkiem Caboniem i Amkiem Krebsem. Warstwa tekstowa to, pomimo jej abstrakcyjności, zbiór opowieści, które wydarzyły się naprawdę i pośrednio lub nie dotyczą chłopaków.
Muzyka to mieszanka wielu gatunków – znajdują się tu mocne, basowe bangery niszczące głośniki w każdym aucie, numery do założenia białych rękawiczek i przetańczenia całej nocy czy oldschoolowe beaty, przez które spodnie same się opuszczają w kroku. Różnorodność wydawnictwa jest przy okazji jego siłą i elementem charakterystycznym w twórczości duetu. Na albumie znajduje się więc 12 bogatych brzmieniowo i tekstowo piosenek, w których każdy ze słuchaczy znajdzie coś dla siebie.

Płytę promuje singiel „Romanse”, do którego powstał bardzo oryginalny, animowany teledysk. „Romanse” to futurystyczna opowieść o tym, jak destrukcyjne może być dążenie do realizacji własnych pragnień. „Romanse” to również zabawa stylem, formą i słowem:

Album „JEDEN”:
Odsłuch w streamingu: TUTAJ
Zakup wersji fizycznej: TUTAJ

CUKIER w social mediach:
Facebook
Instagram