PREMIERA: „ŻAR” (TAK TO ROBIĘ). PRO8L3M I BRODKA W TELEDYSKU DO WSPÓLEGO UTWORU

Tego połączenia sił pragnęło wielu, jednak nikt nie zdawał sobie sprawy, że PRO8L3M i Brodka otworzą rok 2021 nieoczekiwaną współpracą. W hołdzie tym, którzy żyją na własnych zasadach, artyści razem z marką Ballantine’s prezentują wspólny utwór wraz z fabularnym klipem. „ŻAR” (Tak To Robię) – w zgodzie ze sobą, bez względu na oczekiwania innych, po swojemu.


Zaangażowani w projekt Tak To Robię – PRO8L3M i Brodką udowodnili, że wiele platynowych i złotych płyt, granie na scenach największych festiwali oraz setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy wydawnictw mogą iść w parze z niezależnością i indywidualnością. Brodka to wymykająca się schematom artystka, która nie boi się eksperymentować z różnymi gatunkami. PRO8L3M to z kolei jeden z najbardziej bezkompromisowych artystycznie, rapowych duetów, który z każdym kolejnym wydawnictwem otwiera nową, immersyjną narrację i eksploruje nowatorskie kierunki produkcyjne. Tworząc premierowy utwór, podobnie jak w ich osobistych doświadczeniach, artyści postawili na podążanie własną drogą.

Kiedy ostatnio dałeś sobie czas na szanse zamiast liczyć dni?”, pyta w utworze Oskar. Ten wers skłania do przemyśleń. Pogoń za sukcesem, kariera, wejście w konsumpcyjną spiralę. Artyści wskazują, że nie jest to jedyna droga i zachęcają, aby pielęgnować pasje zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej. W grze zwanej życiem nie ma jednego właściwego tutorialu, więc ostatecznie najważniejsza jest wierność samemu sobie. Dlatego specjaliści od szkockiego blended w swoich działaniach stawiają na piedestale autentycznych ludzi, którzy nie dają sobie narzucić kieratu i chcą realizować się bez oglądania na konwenanse.  Projekt  „Tak To Robię” marki Ballantine’s pokazuje siłę indywidualizmu i inspiruje do dokonywania nieoczywistych wyborów.


Teledysk do utworu „Żar” (Tak To Robię) – wyreżyserowany przez duet Andiamo i zrealizowany z ekipą Shootme to wizualna interpretacja idei podążania własną drogą; sześć osobowości i sześć opowieści o niezależności, gdzie rutyna codziennego dnia miesza się z estetyką snu; autentyczne sylwetki rodem z wielkomiejskiego dokumentu. Autorzy klipu nie zdecydowali się na zaangażowanie aktorów, co czyni ten materiał jeszcze bardziej wyjątkowym. Tu nie ma udawania, wchodzenia w rolę, wyuczonych kwestii. Zamiast tego – intrygujące osobowości, ludzie którzy rzeczywiście wykonują przedstawione profesje z pasją i wytrwałością w pozostawaniu sobą. Nauczycielka muzyki dla osób niesłyszących, kucharz z libańskiego bistro, tancerka vogue, artysta malarz, zaklinacz koni, ogrodniczka z największej szklarni w tej części Europy. Tytułowy „Żar” odnosi się do niegasnącej energii, którą ogień symbolizuje na wielu poziomach. Daje siłę do działania, odwagę do pójścia pod prąd i decydowania o własnym losie. Jest metaforą żywiołowości i temperamentu.