Kolejny blog, który warto obserwować! Fly Art to połączenie najlepszych hip hopowych wersów ze znanym malarstwem, czasem nawet sprzed kilku wieków. Salvador Dali i Outkast? Edgar Degas i Fergie?  Edward Hopper i Daft Punk? Zobacz niezwykłe grafiki.

Blog Fly Art to hołd złożony sztuce i rapowi. Niemożliwe? Autorzy strony Gisella Velasco i Toni Potenciano od grudnia 2013 roku zamieszczają na platformie Tumblr.com grafiki, w których zobaczymy sławne płótna połączone z wersami z hip hopowych utworów. W dowcipny sposób komentują malarstwo z takich okresów sztuki jak renesans, gotyk, impresjonizm, abstrakcjonim, czy realizm.

Kto by przypuszczał, że teksty Drake’a tak świetnie odzwierciedlają obraz Eugène Delacroix, „Wolność wiodąca lud na barykady”? Sparowano również Kendricka Lamara z Vinventem van Goghiem, Kanye Westa z Casparem Davidem Friedrichem lub Pablo Picassem, Destiny’s Child z Pio Riccim, Snoop Dogga z Dirkiem Boutsem, Beyonce z Fridą Kahlo, czy Alicię Keys z Jean-Honoré Fragonardem…

fot. flyartproductions.tumblr.com