Handel elektroniczny, czyli tak zwany e-commerce, znany jest już od 1979 roku i został wynaleziony w Wielkiej Brytanii przez Michaela Aldricha. Jednak to na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych zaczął przybierać on dziś znaną nam formę. Projekt #eCommerce10 pokazuję historię inspirujących sukcesów ze środowiska sprzedaży internetowej.

Projekt #eCommerce10,  został stworzony przez lidera rozwiązać płatniczych, firmę PayU, która jest też współautorem wielu biznesowych sukcesów. Dokumentuje on przebieg dziesięciu udanych przedsięwzięć w sprzedaży internetowej. Każde z nich dotyczy innej branży między innymi: odzieżowej, rozrywkowej, retailowej i ma inną skalę, od małych po bardzo duże przedsiębiorstwa, ale łączy je jeden wspólny mianownik – współpraca z Pay U. W gronie przedstawionych inspirujących biznesowych historii, znalazła się również platforma Pakamera.pl. To ogromny zaszczyt i wyróżnienie znaleźć się w gronie takich firm jak Allegro, Home.pl czy Euroflorist. Warto dodać, że Pakamera była pierwszą firmą, która weszła w polski eCommerce z modą niezależną i pomogła stworzyć rynek takich usług. Od samego początku dynamicznie rosła, do dzisiaj notując wzrosty obrotów o 20% rok do roku. Firma obserwuje i wykorzystuje trendy w zachowaniu konsumenta, generując już 25% ruchu i 10% transakcji z urządzeń mobilnych. Jeśli chcecie wiedzieć jak to osiągnęli, to koniecznie zobaczcie poniższy film.

 

Pakamera.pl istnieje od 2005 roku. To nowatorski pomysł na miejsce, w którym każdy uzdolniony projektant ma szansę zaprezentować swoje pomysły. Głównym zamysłem jest prowadzenie medium prostego i przejrzystego, propagującego projektantów i niezależne marki. Owocem ich pracy jest “miejsce spotkań” ludzi uzdolnionych z tymi, którzy potrafią docenić sztukę i pragną otaczać się niepowtarzalnymi przedmiotami.

Pakamera jest przestrzenią artystyczną polskiej społeczności internetowej. Biżuteria, elementy wyposażenia wnętrz i inne przedmioty pojawiają się systematycznie w artykułach portali internetowych, w czasopismach, czy na najbardziej poczytnych blogach.

 

Więcej na temat projektu eCommerce10 możesz znaleźć : tutaj

 

źródło: PayU