Nie wiecie co robić w weekend? Jak zawsze możecie na nas liczyć w tej kwestii! Specjalnie dla Was wybieramy najlepsze imprezy i wydarzenia kulturalne w stolicy.

kal

PIĄTEK 14.11.2014

FESTIWAL CZEKOLADY I SŁODYCZY x PKiN

Najsłodsze wydarzenia w stolicy! Udział w Festiwalu będzie wspaniałą okazją do spróbowania wyrobów lokalnych producentów, skosztowania absolutnych nowości i zakupu słodkich pamiątek w okazyjnych cenach.

CZY POLSKIE PRAWO MA PŁEĆ? x KRYTYKA POLITYCZNA

Podczas debaty „Czy Polskie prawo ma płeć?” będziemy mogli podyskutować o tym czy polskie prawo generuje nierówności pomiędzy płciami. Zaproszeni goście to:  prof. Ewa Łętowska, prof. Małgorzata Fuszara, Anna Dryjańska. Za moderację odpowiedzialny będzie Krzysztof Śmiszek z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

BRETON x THE SATURDAY TEA x HYDROZAGADKA

Hydrozagadka zaprasza na koncert zespołu Breton, całkiem dobrego, ale my tego wieczoru będziemy tam tylko dla chłopaków z The Saturday Tea, którzy grają jako support. To jak dziewczęta, widzimy się pod sceną?

THE STUBS x ADA PUŁAWSKA 

Piątkowy koncert The Stubs, to oprócz możliwości usłyszenia zespołu na żywo, również szansa na zakupienie ich najnowszego krążka! Jako support zagrają: Monday Sucide oraz Sue Ryder.

ŚCIANKA x DWA OSIEM

Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych zagra w Dwa Osiem. Towarzyszyć im będą Agyness B. Mary.

LIESTYLE* x BĄTĄ

Liestyle* czyli jedzenie i pysie w BĄTĄ!!!

DZIK x BOOGIE CZYLI HIT ME BABY 1 MORE TIME/ REAL 90′ PARTY

14 listopada, Dzik zmieni się w prawdziwą dyskotekę z lat 90. Zagrają dla nas DJ DUDEKK oraz DJ BOOGIE.

dzik

SOBOTA 15.11.1014

GRAND BAZAR x DOM TOWAROWY BRACI JABŁKOWSKICH

Targi Grand Bazar to dobra okazja na zaopatrzenie się w ubrania i dodatki od młodych i utalentowanych polskich marek. Oprócz mody, czekać na nas będzie również strefa edukacji, dzieci jedzenia.

CRAB INVASION x CHMURY

Crab Invasion, jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat, pod koniec 2013 roku, wydali debiutancką płytę Trespass. W sobotę będziemy mieć okazję usłyszeć ich na żywo na warszawskiej Pradze. Nie możemy się już doczekać!

ERIC SHOVES THEM IN HIS POCKETS x DWA OSIEM 

Niesamowite trio, Hubert, Szymon i Christoph, znowu zawitają do Warszawy! Jeśli dręczy Was jesienna chandra, to koniecznie wybierzcie się na ich koncert, nikt nie dostarczy Wam tyle pozytywnej energii co oni!

BULBWIRES x CHŁODNA 25

W Chłodnej 25 zagrają dla nas dwa zespoły Felix The Baker oraz Bulbwires, w którym wokalistą jest Staszek Wróbel, znany m.in.: z zespołu Paula&Karol.

WCR x PLAN B

Warsaw City Rockers w sobotę będą puszczać piosenki w Planie B. My tam na pewno zawitamy, więc bądźcie i Wy!

PANI POZNA PANA x PARKING BAR

Po sukcesie pierwszej imprezy Pani Pozna Pana, Parking Bar wraca z drugą edycją cyklu. Zagrają jak zwykle najlepsi: SayMikey (AM Radio), DNTRT (Dom Kultury) oraz Jedynak (Flirtini).

EXBOYFRIENDS x LIBIDO

Ahhh… Exboyfriends, wszędzie gdzie są oni, byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy i my!

kedzior

NIEDZIELA 16.11.2014

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

To wydarzenie dotyczy każdego i dlatego wszyscy, bez wyjątku powinniśmy wziąć w nim udział. Sami zdecydujmy w czyje ręce oddamy nasze miasto! W czasie powrotu z sobotniego melanżu lub przed niedzielnym szaleństwem, poświęćmy chwilę i oddajmy zagłosujmy.

WEGE BAZAR x ZNAJOMI ZNAJOMYCH

Znajomi Znajomych zapraszają na Wege Bazar, podczas którego będzie można zdegustować pyszne wegetariańskie oraz wegetariańskie potrawy. Będzie też okazja zrobić zakupy do domu!

FASHION REVOLUTION x NOWA JEROZOLIMA

Wyjątkowa edycja targów Fashion Revolution pod hasłem VEGE. W Nowej Jerozolimie będzie na nas czekać aż 5 stref: fashion, beauty, food, chill zone oraz strefa wykładów.

STREFA PSYCHE SWPS

Ludzie obdarzeni władzą mają ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego w niedziele, w dzień wyborów samorządowych, na Uczelni Wyższej Psychologii Społecznej odbędzie się wykład profesora Bogdana Wojciszke „Czy władza zmienia człowieka?”.

MAGIC SUNDAY x DWA OSIEM

Film i muzyka czyli to co kochamy najbardziej! Najpierw zagra dla nas Pictorial Candi, a potem obejrzymy wspólnie film w reżyserii Todda Solondza Witaj w domu dla lalek, który w 1994 roku zdobył główną nagrodę na festiwalu Sundance.

CURLY HEADS x BASEN

Dawid Podsiadło wraca do korzeni czyli do zespołu Curly Heads. Szybko kupujcie bilety, bo jak nietrudno zgadnąć rozchodzą się w niesamowicie szybkim tempie.

polska

PONIEDZIAŁEK 17.09.2014

TERAZ x CHCEMY SIĘ PRZEDSTAWIĆ x WYDZIAŁ ARCHITEKTURY POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Wystawa „TERAZ | CHCEMY SIĘ PRZEDSTAWIĆ” ma być początkiem zaktywizowanej obecności studentów Wydziału Architektury w kulturalnej przestrzeni miasta. Ekspozycja jest otwarta dla wszystkich. Studenci pragną przybliżyć swoją pracę szczególnie tym, którzy wiedzą o niej niewiele.

paweł

WTOREK 18.09.2014

MICHAŁ MATEJKO x KLUBOKAWIARNIA TOWARZYSKA

W Klubokawiarni Towarzyska odbędzie się wernisaż wystawy Michała Metejki Obcy. Artysta jest studentem fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Shillera w Łodzi.

ADOPTUJ PSZCZOŁĘ 2 x GREENPEACE 

W ciągu jednej październikowej nocy w Przyczynie Dolnej zginęło ponad 2 miliony pszczół. To jedno z największych jednorazowych wymarć pszczół w Polsce. Udało się już zebrać zaplanowaną sumę pieniędzy, ale dalej można wspomagać akcję i adoptować pszczołę.

michał2

ŚRODA 19.09.2014

SONIA PISZE PIOSENKI x KLUBOKAWIARNIA TOWARZYSKA

19 listopada, w ramach comiesięcznych wieczorów songrajterskich Klubokawiarnia Towarzyska zaprasza na dwa koncerty: Sonia pisze piosenki oraz Asia i Koty.

sonia

CZWARTEK 20.11.2011

SLAJDY PODRÓŻNICZE x KINO LUNA

Wyświetlanie slajdów podróżniczych w kinie Luna, to cykliczne wydarzenie, które ma miejsce w każdy czwartek. Tym razem, 20 listopada o godz. 18.00 będziemy mieć okazje zobaczyć zdjęcia z Nepalu – podniebnej krainy Himalajów, autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów.

INNERCITY ENSEMBLE x STARA RZEKA x HYDROZAGADKA

Agencja koncertowa Lärm und Stille oraz Hydrozagadka zapraszają na koncert Innercity Ensemble, jako support zagra Stara Rzeka.

hydro