Dom jednorodzinny wypełniony słońcem – Suchy Dwór

Chyba mało kto nie marzy o własnym domu z daleka od miasta, w którym można odpocząć odpocząć po trudach całego dnia. Takie miejsce dla jednej z nadmorskich rodzin, stworzyło Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe. Dom jednorodzinny znajdujący się w Suchym Dworze to wypełniona słońcem kojącą przystań w ustronnej lokalizacji.

Najnowsza realizacja Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe to istna oaza spokoju, w której można wypocząć. Układ parteru ma stosunkowo otwarty charakter, wykorzystujący częściowe przepierzenia pomiędzy strefami funkcjonalnymi. Przeszklenie w stalowej ramie oddziela wiatrołap od korytarza, a charakterystyczne ułożenie płytek podłogowych oraz zastosowanie dekoracyjnych listew dodatkowo komunikuje sposób użytkowania wnętrza i wyznacza co istotniejsze osie. Gres wnosi do projektu dodatkowy walor funkcjonalny, pozwalając na utrzymanie często używanej posadzki w czystości.

Oczywiście żaden dom jednorodzinny nie może obejść się bez miejsca na wspólne spędzanie czasu. Tutaj jest to przestronny salon, w którym stanęła duża i komfortowa sofa, oraz strefa jadalniana, która zachęcający do spotkań w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Tuż za rogiem skrywa się przestronna kuchnia, w której kontynuowane są zestawienia materiałów zastosowane w salonie. Kompozycję dopełniają gałki marki Little Form Studio, które stały się swoistą biżuterią dla tego stonowanego pomieszczenia.Cały projekt został utrzymany w duchu nowoczesnej elegancji. Czuć to w każdym wnętrzu, począwszy od korytarzy, kończąc na łazienkach. W części dziennej fornirowane meble o orzechowym wybarwieniu tworzą spójną całość z dominującą w realizacji szarością oraz detalami wykończeniowymi w kolorze złota. Łagodna w wyrazie paleta barw stanowi tło dla zróżnicowanych faktur zastosowanych materiałów: gresu imitującego tkaninę, połyskującego szkła i mebli o subtelnej, satynowej powierzchni.

Nieco bardziej intensywną paletę barw ujrzymy w części prywatnej. Główna sypialnia to mieszanka odcieni niebieskiego, któremu towarzyszy biel i kontrastujące z nimi żółte dodatki. Pomieszczenie połączone zostało z garderobą, pralnią i łazienką, do których prowadzą szklane drzwi w stalowej ramie. Pokój córki utrzymany został w pastelowych barwach, wręcz idealnych dla dziecka dla dorastającej dziewczynki. Charakter pokoju podkreślają starannie dobrane wyposażenie, które będzie rosnąć wraz z dzieckiem.

projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Anna Lemanczyk (Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe)
zdjęcia: kroniki.studio