Czerwona szminka do ust to – obok szpilek – niewątpliwy symbol kobiecości. W zależności od okoliczności, może dodawać drapieżności albo elegancji. Pasuje kobietom o każdym możliwym rodzaju urody. Każda z nas powinna mieć przynajmniej jeden odcień w swojej kosmetyczce.

Na szczęście przestał funkcjonować mit, że czerwona szminka przeznaczona jest tylko dla kobiet o śnieżnobiałych zębach – dziś każda z nas może jej używać, trzeba tylko z uwagą dobrać odcień. Jeśli faktycznie mamy problem z kolorem zębów, warto jest wybrać ciemniejszy, zimniejszy odcień, który optycznie wybieli nasz uśmiech. Ciepłe odcienie czerwieni i te z pomarańczowym pigmentem najlepiej pasują dziewczynom, które mogą pochwalić się białym uśmiechem.

Pamiętajcie, że przy dość mocnym podkreśleniu ust, jakim jest czerwona pomadka, warto ograniczyć resztę makijażu do tuszu do rzęs i rozświetlacza położonego na kości policzkowe. Look będzie świeży i kobiecy. Mocne zaakcentowanie oczu w połączeniu z czerwoną szminką zarezerwujcie na wieczorne wyjście.