Brunch w Warszawie – idziemy na późne śniadanie

Wyjścia na weekendowe brunche gromadzą coraz szersze grono fanów, do których jak najbardziej należymy! Jest to świetna okazja do spotkania się z najbliższymi przy smacznym jedzeniu. Jeśli zastanawiasz się gdzie zjeść najlepszy brunch w Warszawie, to przygotowaliśmy krótką listę z naszymi ulubionymi miejscami, które oferują późne śniadania.

brunch w warszawie

Sama nazwa „brunch” to połączenie dwóch angielskich słów – „breakfast” i „lunch”. Jest to posiłek jedzony zazwyczaj po 10 do około 14 (czasem nawet do 16), jako drugie śniadanie lub wczesny obiad. Dla nas często brunch to tak naprawdę pierwsze śniadanie, gdyż utarło się, że jadane są one głównie w weekendy, kiedy możemy sobie dłużej pospać.

W Warszawie coraz więcej restauracji wprowadza do swojej oferty brunchowe menu. Oczywiście bardzo szybko (bo uwielbiamy dobrze zjeść) wyróżniliśmy nasze dwa ulubione miejsca, gdzie można zjeść późne weekendowe śniadanie. Oto przegląd gdzie zjecie smaczny, zdrowy i niedrogi brunch w Warszawie:

WARMUT

To zdecydowanie nasz ulubieniec jeśli chodzi o brunche. W cenie 35 złotych dostajemy do wyboru jedno z sześciu dań głównych oraz pięć spośród aż piętnastu miseczek! Wśród nich znajdziemy na przykład kalafiora w panko, wegańskie kimchi, jajko na twardo z majonezem rzodkiewką i szczypiorkiem czy słodki blok czekoladowy z orzechami i wiśnią lub chałkę z masłem dyniowo-orzechowym i bananem. Dodatkowo istnieje również opcja z brunchem z nielimitowanym wermutem w cenie 49 zł od osoby! W końcu weekend!

– Brunch: 35 zł/os.
– Brunch z nielimitowanym wermutem: 49 zł/os.
– SOBOTA i NIEDZIELA od 12:00 do 17:00

brunch w warszawie

Wozownia Bar

To miejsce poznaliśmy najpierw jako doskonały drink bar ze smacznymi przystawkami. Od pewnego czasu do szerokiej oferty pysznych trunków dołączyła niedzielna oferta brunchowa. Za cenę 35 złotych (dzieci 15 złotych) możemy zjeść dania zarówno na ciepło, zimno, słodko i słono. Wozownia Bar łączy śniadaniowo/lunchowe klasyki z dodatkami podbijającymi smak. Nie brakuję grzanek z jajkiem sadzonym z z aioli, gorczycą i szczypiorkiem, papryczek padron z oliwą i solą Maldon czy grzanek z czarną porzeczką macerowaną w wodzie pomarańczowej, z płatkami róż!

– Brunch: 35 zł/os.
– Dzieci: 15 zł/os.
– NIEDZIELA od 10:00 do 16:00

brunch w warszawie

Koko & Roy Warsaw

Koko & Roy to inspirowana Nowym Jorkiem, sezonowa restauracja i bar w stylu nowoamerykańskim. W każdą sobotę i niedzielę, między godziną 10:30 a 17:00 zjemy tu brunch godny mieszkańców Manhattanu. Absolutnym hitem są harlem-style chicken and waffles, czyli dwa kawałki chrupiącego kurczaka podana na maślanym gofrze z syropem klonowym! Możemy również wybrać ofertę specjalną, która składa się z jednego z dań z menu brunchowego i napoju (Mimosa, Bloody Mary lub świeży sok) – w cenie 44 zł.

– Brunch: ceny od 23 zł
– Oferta spejcalna: Danie z menu brunchowego + napój 44 zł/os.
– SOBOTA i NIEDZIELA od 10:30 do 17:00

brunch w koko & roy