Tkana Muzyka. Dzianiny Bienkovska w duchu slow fashion.

Wyobraź sobie dotyk gorącego powietrza na skórze. Szelest piasku pod stopami. Zapach wysuszonych słońcem traw. Organiczne, zmysłowe, głębokie doznanie, zbliżające do tego, co prawdziwe i pierwotne. Do wolności wyrażania siebie. W taką właśnie, zmysłową podróż, swoją kolekcją Rahpsody zabiera nas w tym sezonie Bienkovska.

BienkovskaRodzinna manufaktura dziewiarska w swoich propozycjach na lato 2023 stawia na naturalność. Z szacunku dla przyrody, wszystkie nowości wykonane są w 100% z certyfikowanej bawełny – gwarantuje to komfort noszenia nawet w upalne dni. Kolorystyka kolekcji stworzonej w duchu slow fashion, obraca się wokół organicznej palety – od świetlistego ecru, poprzez spektrum beżów, brązu, aż po głęboką czerń. Kolory szlachetne w swej prostocie, bardzo uniwersalne, dające szerokie spektrum stylizacyjne i pasujące do lekkich, letnich kreacji. Wśród fasonów, miłośniczki marki znajdą tak lubiane przez siebie oversize’owe narzutki – w wersji krótszej i dłuższej – płaszczowej. Dużo tu zmysłowych ażurów – projektantka zachęca, by nosić je na nagie ciało – pięknie podkreślają bowiem muśniętą słońcem skórę. Uwagę zwraca ażurowa właśnie, zwiewna sukienka, której splot inspirowany jest rybacką siecią. Nie zawiodą się również miłośniczki bardziej klasycznych fasonów – Bienkovska proponuje lekkie sweterki – z dekoltem w szpic i z warkoczowym splotem – które będą idealne na chłodniejsze poranki i wieczory.

 

W kolekcji, poza oczywistym nawiązaniem do natury, dostrzec można bliskie projektantce, artystyczne nuty. Nazwa kolekcji Rhapsody oznacza rodzaj pieśni wywodzący się z tradycji antycznej i może być przetłumaczona jako „tkana muzyka”. Oddaje dynamikę i harmonię połączenia naturalności otoczenia i projektów z wyrazistymi detalami, takimi jak masywna biżuteria czy czerwień paznokci. Bieńkowska chciała tym samym nawiązać do wolności tworzenia – która, gdy ją osiągniemy, pozwala kreować rzeczy prawdziwie piękne, bo z głębi duszy.

Marka nie przez przypadek kojarzona jest przede wszystkim z elegancją. Ubrania z kolekcji Rhapsody będą się zatem doskonale prezentować nie tylko na wakacyjnych bulwarach, ale i podczas letnich przyjęć. “Beże i brązy cudownie wyglądają w towarzystwie złota” – podpowiada Milena Bieńkowska, autorka kolekcji. “Wystarczy ażurową sukienkę zestawić z sandałami na szpilce, ozdobić sowicie złotą biżuterią, a ciało musnąć rozświetlaczem, aby uzyskać zmysłowy, bardzo kobiecy, wieczorowy look”.

Warto wspomnieć słowem o wysokiej jakości dzianin sygnowanych marką Bienkovska – ta bowiem jest znakiem rozpoznawczym każdej kolejnej kolekcji projektantki. Za produktami stoi bowiem ponad 30-letnie doświadczenie rodzinnej firmy. W swetrach i sukienkach od Bienkovskiej nie ma miejsca na kompromisy w kwestii przędzy czy wykończenia. „Nikt nie ma wątpliwości, że trwałe, wysokiej jakości ubrania nosimy dłużej, a to bardzo ważne w kontekście ochrony środowiska naturalnego. To jest właśnie to, co nazywamy świadomą modą” – podsumowuje Milena Bieńkowska.

Wszystkie dzianiny marki Bienkovska dostępne w Pakamera.pl.

Sesja zdjęciowa:

Zdjęcia: Ela Bednarek

Modelka, stylizacje: Milena Bieńkowska