Bartek Królik :: Pan Od Muzyki

Kto stoi za takimi muzycznymi hitami jak Pół na pół Natalii Kukulskiej czy Nie mogę Cię zapomnieć Agnieszki Chylińskiej? Bartek Królik w swojej drodze artystycznej już od kilku lat szukał czasu na stworzenie własnego albumu. Jednak w ostatnich latach pracował przede wszystkim nad nowymi utworami z Łąki Łan oraz uczestniczył w trasach koncertowych Agnieszki Chylińskiej. W 2015 roku wspólnie ze Spoken Love wyprodukował album o tym samym tytule,którego singiel Everlasting Love został entuzjastycznie przyjęty przez fanów muzyki rozrywkowej.

Bartek #PanodMuzyki Królik to polski multiinstrumentalista i wokalista, a także kompozytor, producent muzyczny i aranżer. Na swoich profilach w mediach społecznościowych zapowiada, że już niebawem zaskoczy nas swoim autorskim projektem. Polską scenę muzyczną zna na wylot. Jest współzałożycielem grupy Sistars, razem z Markiem Piotrowskim założył zespół Spoken Love oraz duet producencki Plan B. Od roku 2007 jest członkiem jednej z najbardziej przebojowych grup artystycznych Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej. Jak sam przyznaje – jest jak Pan od muzyki.

Po sukcesie debiutu Spoken Love, w następnym roku Bartek Królik wydał kolejne dwie płyty tym razem Syntonię z Łąki Łan oraz Forever Child z Agnieszką Chylińską. W pełni pochłonięty projektami artystycznymi Królik, przeplatał trasę koncertową zespołu z występami na scenie podczas Forever Child Tour. Bilety na dwuletnią, polską i europejską trasę z Agnieszką Chylińską rozeszły się w błyskawicznym tempie. We wrześniu 2018 #PanodMuzyki ruszył w kolejną trasę koncertową z Pink Punk tej samej artystki, do której muzykę skomponował razem z Markiem Piotrowskim. Duet producencki okazał się strzałem w dziesiątkę co sprawiło, że krążek otrzymał status złotej płyty. Album zadebiutował na drugim miejscu polskiej listy sprzedaży. Posłuchajcie singla Mam zły dzień promującego całą płytę.

Bartek Królik – wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk – w 2004 roku za nagranieSistars Sutra i w 2005 roku za nagrania Sistars My Music oraz Inspirations. Wraz z zespołem Sistars został dwukrotnym laureatem MTV European Music Award w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca w 2004 oraz 2005 roku. Bartek Królik debiutuje z solową płytą z gatunków soul/pop/funk.

Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001- 2012. Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.

Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Marina Łuczenko, Ania Szarmach. Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych, takich jak: Pol’and’ Rock Festival, Open’er Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.