Tajemniczy Banksy zachwyca i inspiruje tysiące ludzi na całym świecie. Choć sam woli pozostać w cieniu inni chętnie czerpią z jego twórczości. Co powiecie na reprodukcje słynnych graffiti z… klocków Lego!?

Nie będziemy zapewne pierwszymi osobami, które stwierdzą, że twórcy klocków Lego są geniuszami i to nieprzerwanie od ponad 80 lat. Z tych słynnych kwadracików i prostokątów można stworzyć wszystko. Naprawdę! Reprodukcje słynnych mistrzów? Proszę bardzo! Torebka Birkin Bag? A może żyrandol lub meble kuchenne? Ich zastosowanie zależy tylko od naszej wyobraźni.

Ostatnio słynnymi klockami pobawił się fotograf Jeff Friesen tworząc z nich własną wersję dzieł tajemniczego Banksy’ego. Kanadyjczyk po prostu zabrał zestaw zabawek należący do jego córki i skonstruował miniatury legendarnych graffiti. Zabawną kolekcję zdjęć zatytułował „Bricksy„.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Friesen tworzy miniatury z lego. Na Amazonie można zakupić album „United States of LEGO”, gdzie znajdziemy sławne miejsca i pomniki odtworzone właśnie z duńskich cegiełek.