Wyobrażacie sobie, że jesteście w stanie, w zależności od położenia słońca i własnej potrzeby obrócić dowolny pokój w Waszym domu o 90 stopni!? Zobaczcie efekty pracy irańskiego studia projektowego Next Office!

Ile z nas narzeka na okna wychodzące na niewłaściwą stronę świata, przez co w naszych domach i mieszkaniach jest często za zimno lub wręcz przeciwnie, gorąco i duszno. Next Office, studio architektoniczne z Teheranu sprytnie rozwiązało ten odwieczny problem, projektując dom, z pokojami, które w zależności od pogody i humoru, jego mieszkańcy mogą obracać o 90 stopni!

Architekci, którzy skończyli budowę domu rok temu, przy realizacji swojego projektu, zainspirowali się starymi irańskimi posiadłościami, które miały zarówno pokoje zimowe jak i letnie.

Zmiana ułożenia pokoi wpływa nie tylko na komfort oraz wygodę domowników, ale również znacząco zmienia wygląd domu widzianego z zewnątrz.

Technika, której Next Office użyło, do zbudowania obrotowych pokoi stosowana była już wcześniej przy produkcjach teatralnych.