Specjalnie dla czytelników EXAMPLE kilka słów o sobie  napisało : Notoładnie Studio 🙂 Autorzy prac o Warszawie, nie tylko dla Warszawiaków.

1.Co tworzysz?
Koncentrujemy się wokół projektowania grafik do wystroju wnętrz, które mają motywy warszawskie i utrzymane są w wyraźnym stylu retro, choć w dosyć nowoczesnej oprawie. W przyszłości nie wykluczamy jednak rozszerzenia asortymentu, choć nie chcemy uprzedzać faktów, bo wciąż pracujemy nad  pewną koncepcją.

2. Jak to się zaczęło? Od kiedy projektujesz?
Przygoda z Notoładnie Studio zaczęła się dość przewrotnie. Sami urządzaliśmy mieszkanie i od początku wymarzyliśmy sobie, żeby znalazły się w nim nowoczesne grafiki nawiązujące do Warszawy, gdyż jesteśmy bardzo mocno związani z tym miastem. Rozpoczęliśmy poszukiwania i okazało się, że w żadnym ze  sklepów z designem nie możemy znaleźć projektów, o które nam chodziło. Na co dzień zajmujemy się grafiką więc wyszliśmy z założenia, że sami to zaprojektujemy. I tak się zaczęło. Po zrobieniu pierwszego egzemplarza i umieszczeniu go na naszej ścianie, wiele osób odwiedzających nasz dom zaczęło mówić, że też chciałoby mieć coś podobnego. Okazało się, że jest więcej osób, którym się to podoba, a nam wymyślanie nowych projektów sprawia po prostu przyjemność. Poprzez projekty chcemy wyrażać pozytywną fascynację miastem. Notoładnie istnieje już blisko rok.

3. Dla kogo tworzysz?
Z tego co obserwujemy do tej pory nasze prace kupują głównie osoby, które odbierają Warszawę bardzo podobnie do nas – czyli przede wszystkim czują się z nią związani i mają sentyment do klimatów retro.

4. Skąd czerpiesz inspirację?
Warszawa jest jedną wielką inspiracją! Szczególnie urzekają nas lata 50’-90’ i pozostałości po nich we współczesnej stolicy. A klimat tamtych lat czuć w  wielu miejscach – to chociażby słynna restauracja Lotos na Belwederskiej, fascynująca wielu z nas w dzieciństwie rzeźba żółtej żyrafy z Moczydła, stare neony, szyldy z typografią z tamtych lat, ale także świetna bryła Dworca Centralnego czy Pałac Kultury. Lubimy też wielką płytę, która w dobie masowego budowania nowoczesnych apartamentowców nie jest zbyt doceniana – wpatrywanie się w rzędy żółtych, pomarańczowych czy niebieskich balkonów na Jelonkach wywołuje w nas chyba tęsknotę za dzieciństwem (śmiech). Wszystkie te miejsca i elementy stanowią dla nas namiastkę tego miasta i chcieliśmy taką Warszawą podzielić się z innymi.


5. Jak powstają grafiki?
Wszystkie grafiki drukowane są na materiale typu canvas i nawlekane na krosna malarskie o grubości 3 cm. Każdy projekt produkowany jest w limitowanej serii kilkunastu sztuk.


6.Czy często zgłaszają się do osoby, z zamówieniami specjalnymi, takimi wymarzonymi?
Tak realizowaliśmy już kilka zamówień specjalnych – jesteśmy jak najbardziej otwarci na tego typu projekty.