1551

THINK LOCAL. Startujemy z nową akcją!

piątek, 13/02/2015


Pin It

Zapraszamy Was do cyklicznych akcji Think Local, w których prezentować będziemy geograficznie bliskie sobie miejsca z Waszych ulubionych dzielnic czy miast, które mają swoje niepowtarzalne historie, za którymi na pierwszym miejscu stoją ludzie. Szukamy, wędrujemy, podpatrujemy i słuchamy o lubianych miejscach. Zaczynamy na warszawskim Mokotowie. Spodziewajcie się dużej dawki lokalnych miejscówek!

baner-tl  mapka-mokotow

Można być kosmopolitą, miłośnikiem wsi, uzależnionym miastofilem, domatorem, słoikiem czy imprezowiczem. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczamy lub od której stronimy. Każdy z nas szuka miejsc, do których chętnie wraca. Przyzwyczajamy się do miejsca, smaku, zapachu, czyjejś obecności, widoków, ruchów. To wszystko wpisuje się w ideę Think Local, która spaja w sobie nasze indywidualne odczucia, nie ważne kim i gdzie jesteśmy. Czasem – nawet nieświadomie – poszukujemy swoich ulubionych kawiarni, bazarowych sprzedawców, ławek w parku, ścieżek do pracy, ukochanych widoków czy detali w architekturze. Nie wyklucza to chęci zmian i eksperymentów ale tworzy część naszej osobowości, społeczności, codzienności. To miłe uczucie, gdy w drodze do pracy rano chwytamy za kawę take away w ulubionej kawiarni dając się namówić na dodatkową muffinkę, podjeżdżamy kilka przystanków znaną sobie linią 138, w której widzimy znajome twarze nieznajomych. Gdy wracając popołudniem kupujemy od Pani na targu świeże warzywa, dostając przy tym do spróbowania nowej odmiany gruszki, albo gdy odbieramy nasze ukochane mokasyny od szewca, którego rodzinny biznes działa już kilka pokoleń. Jeszcze tylko telefon do przyjaciela, by wpadł tam, gdzie zawsze na szybkiego drinka, bo jest tyle spraw do przegadania. I tak mija nam dzień, wypełniony bliskimi nam (emocjonalnie i fizycznie) miejscami i osobami. Teraz, kiedy pędzimy ze światem w zawrotnym tempie, nie licząc już dni, ważne stało się dla nas, by żyć bardziej lokalnie, otaczać się przyjaznymi ludźmi, piękną architekturą, pysznym jedzeniem i prowadzić prostsze życie, w ludzkiej skali, bliżej ludzi i bliżej siebie.

Znacie takie, prowadzicie je, odwiedzacie – piszcie do nas na adres: magazyn.example@gmail.comautor: Anna Sionek @ EXAMPLE.PLNAPISZ KOMENTARZ
KOMENTARZE
 1. Piotr 16 lutego 2015 9:29
  avatar

  Polecam kawiarnię PORANNA i bar WIECZORNY na ul. Wiśniowej 46


. . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
SHOPINSTAGRAM
  • Couple golas spotted at Berlin Fashion Week berlin berlinfashionweek berlinfashionhellip
  • Happy bday to our beloved Kate Moss katemoss fashioniconhellip
  • Our must have micro bag! microbag microbags fashion style musthavehellip
  • Bathroom at the Ritz Paris bathroom ritzparis ritz pinkhellip
 • aaaa