Żarcie Na Kółkach: Festiwal Food Trucków i Trzecie Mistrzostwa Burgerowe

Kolejne Żarcie Na Kółkach i znów największy zlot food trucków w Polsce! 27 i 28 sierpnia niemal 100 mobilnych gastronomii zjedzie na błonia PGE Narodowego, aby karmić wszystkich głodnych wrażeń. 20­stka z tych wystawców serwować będzie burgery i powalczy o tytuł Mistrza Burgerowego. Już po raz trzeci drużyny sędziowskie złożone z dziennikarzy, blogerów i postaci ze świata kulinarnego, wybiorą najlepszą mobilną burgerownię roku.

Żarcie Na Kółkach cyklicznie już czwarty sezon zapewnia spotkania z food truckami, zwanymi również przez pasjonatów polskiej mowy gastro­ czy jadłowozami. Zeszłoroczna edycja Festiwalu Food Trucków, przerosła oczekiwania samych organizatorów, w związku z czym można się spodziewać, że w tym roku będzie jeszcze smaczniej. W ostatni weekend sierpnia fani street
foodu świadkami największego w Polsce zlotu na błoniach Stadionu, gdzie czekać będzie prawie 100 stanowisk z wystrzałowym jedzeniem innymi atrakcjami. Będzie to smaczne spotkanie z kuchniami z całego świata, poczynając od chińskich pierożków, przez kubańskie sandwiche, austriackie sznycle, amerykańskie tosty i wiele wiele innych dań, które niesposób wyliczyć. Nie jest łatwo nadążyć za każdym nowym food truckiem, jest ich już niemal 1000 w całej Polsce. Żarcie Na Kółkach wybierze soczystą grupę i poda na tacy na świeżym powietrzu. Wydarzeniu będą towarzyszyć 3.Mistrzostwa Burgerowe, czyli wybory najlepszej w Polsce burgerowni mobilnej. Inicjatywa ta koncentruje uwagę na niekwestionowanym królu street foodu: jedynym, niezastąpionym burgerze. Pytanie brzmi – którego wybrać? Kwestię tę rozwiąże wyselekcjonowany wśród dziennikarzy, blogerów i stałych bywalców wydarzeń gastronomicznych skład sędziowski. Do tego muzyka, bar, strefa chillout oraz strefa dla dzieciaków. Warto zarezerwować całe dwa dni, bo w kilka godzin nie będzie szans spróbować wszystkiego.

 

Więcej info: www.facebook.com/events/1588394091450877