Trzeci dzień Fashion Philosophy Week w toku, jesteśmy na miejscu i cały czas szykujemy obszerną relację. Poznałyśmy już mnóstwo wspaniałych osób i niezwykle ciekawych osobowości, o których już wkrótce na example. Dzisiaj przedstawiam Annę Wiszniewską, która w sekcji showroom prezentuje swoją pierwszą pełną kolekcję. Projektantka ukończyła znaną wszystkim krakowską szkołę ubioru SAPU.

Na Fashion Philosophy Week debiutuje z kolekcją Iluzjon. Obok jej projektów nie można przejść obojętnie. A to przez niesamowity pomysł, eksperyment z tkaniną, który przyniósł zachwycający (moim zdaniem) rezultat. Ręcznie karbowane tkaniny nabierają nowych właściwości – jedne zdają się być wykute w metalu, inne napompowane powietrzem. Trójwymiarowe przestrzenne struktury do noszenia. Technika wygląda na bardzo pracochłonną. Projekt jest przemyślany i przebył długą drogę i serię eksperymentów. Wyśrubowane ? Tak! Dosłownie i w przenośni. Tkaniny są bowiem odkształcane na nakrętkach od śrub.

Innym projektem, również (moim zdaniem) bardzo trafionym są spodnie HYBRYDY. Idealne rozwiązanie dla miłośniczek legginsów, które niekoniecznie chcą się chwalić kształtem swojej pupy. Spodnie  połączone z asymetryczną spódnicą.

Ania Wiszniewska jest cudowną osobą, której serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas i rozmowę. Jej projekty już wkrótce będą dostępne w bazaar.pl