Klocki LEGO to kultowa zabawka, ikona designu. Ostatnio uratowały żółwia o imieniu Blade. Historia, która wydarzyła się w niemieckiej miejscowości obiegła cały świat. Zobaczcie w jaki sposób popularna zabawka i pomysłowy weterynarz uratowały małe istnienie.

Blade to imię żółwia, który miał dużo szczęścia i kochającą właścicielkę. Kiedy Iris Peste zauważyła pierwsze problemy swojego pupila z poruszaniem się, od razu zabrała go do weterynarza. Już w badaniu wstępnym okazało się, że szereg problemów powoduje niemożność uniesienia ciężaru własnej skorupy. Blade nie miał szans samodzielnego życia. Brak mobilności zwierzęcia skutkowałby kolejnymi powikłaniami prowadzącymi do zgonu.

Weterynarz Carmen Plischke wykorzystując klocki LEGO swojego syna i podstawy robotyki, zbudował wózek inwalidzki z klocków. Do spodu skorupy przymocował konstrukcję z klocków na kółkach, która pomogła w podtrzymaniu własnego ciężaru i tym samym umożliwiła ponowne poruszanie się.

Miło czytać o właścicielu, który walczy o godne życie swojego pupila (nawet jeżeli nie jest to najbardziej kontaktowe zwierzę na świecie) i weterynarzu, który się nie poddaje, główkuje i używa tak prostego i zarazem niestandardowego rozwiązania jakim jest wykorzystanie klocków LEGO do uratowania czyjegoś życia.